DkPanc

Wspaniały dysk, który używany jest bardzo często. Czy już zdajesz sobie sprawę o czym mówimy?

dysk SSD
Napisał: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli choćby raz spotkałeś się z pojęciem „load balancer”, a nie jesteś fachowcem od serwerów, na pewno chciałbyś dowiedzieć się, co to takiego. Konieczność pojawienia się load balancer przyszła przy tej okazji, gdy konieczne było zwiększenie wydajności data center i zasobów, które się na nim znajdują. Samo wyrażenie load balancing oznacza „rozproszenie obciążenia”, które tworzy się pomiędzy procesorami, komputerami, dyskami lub pozostałymi zasobami. Obciążenie to nie jest bezpieczne i może powodować wielokrotne, kłopotliwe defekty.

Load balancer ma sprawdzać ruch sieciowy i gwarantować ustawiczność usługi.
laptop
Napisał: Kevin Doyle
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przykładem mogą być między innymi dyski ssd. Są one z reguły podobne do tak zwanych dysków flash, jednakże można wskazać pomiędzy nimi duże różnice. Co najważniejsze, dyski ssd są znacznie bardziej odporne na różnego rodzaju usterki o mechanicznym charakterze.

Idealnie więc nadają się dla osób, które niekiedy wystawiają własny sprzęt na podobne zagrożenie. Na dodatek, gwarantują dosyć cichą pracę. Ten rodzaj dysków znajduje obecnie swoje zastosowanie głównie w tych komputerach, jakie są niezbędne w zakładach przemysłowych. Czemu? Jako że, cechują się one ogromną niezawodnością, a w tej branży to właśnie ona ma priorytetowe znaczenie.

Zgodność została łatwo zachowana dzięki temu, że większość napędów SSD zostało wzbogaconych w specjalistyczny interfejs, jaki przypomina dzisiejsze twarde dyski, stąd często skrótowiec SSD należy tłumaczyć również jako solid state disk, czyli bliżej zdefiniowania czegoś na kształt hard disk (nośniki SSD). Zasada działania pamięci w tym dysku jest dosyć identyczna, jak ta występująca w pamięciach flash. Największa zaleta SSD to brak ruchomych części. Dyski te odznaczają się także krótszym czasem dostępu do danych, dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a również bardziej cichą pracą.

Pamięć SSD wykorzystuje się też w komputerach przemysłowych. Tam nie jest ważna duża pojemność, ale liczy się pewność działania i odporność na wibracje.
SSD
Napisał: Clive Darra
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pamięci SSD w aplikacjach przemysłowych nie muszą posiadać pojemności na poziomie 50-100 GB. Są niższe, jednakowoż to wystarcza, a dzięki temu powoduje to małe koszty. Koszty nośników flash o nie za bardzo dużych pojemnościach jesteśmy w stanie przyrównać do dysków HDD o większych pojemnościach, ale nośniki SSD są lepsze, a to przede wszystkim dzięki pewności działania, stabilności czasowi dostępu. Dodatkowo, markowe nośniki SSD posiadają najnowsze technologie, a to pomaga w pracy i podnosi żywotność całej pamięci. Te wszystkie zalety to tylko zwiększenie pewności, iż dyski ssd to rewelacyjny wybór, korzystnie w te rozwiązanie zainwestować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-12 06:02:12
Tagi: usługi, dyski, pamięć, flash, technologie