DkPanc

W jaki sposób wybrać właściwy tablet graficzny?

Na aktualnym rynku nie brakuje tabletów graficznych. Kupuje je praktycznie każdy człowiek – zarówno dorośli, którzy używają podczas pracy, jak i młodzi, którym służą przeważnie do zabawy. Zanim jednak pojedziemy do sklepu, powinniśmy zorientować się, co brać pod uwagę, by kupić pierwszorzędny sprzęt.

Napisał: Veracomp SA
Po pierwsze, nie wybierajmy najtańszych modeli. Niedrogie tablety graficzne może są dobre dla naszego budżetu, ale na pewno nie dadzą nam za wiele zadowolenia. Nie dość, że wolno chodzą, to częściej trafiają się w nich usterki, a jakość obrazu nie jest wysoka.

Ani praca, ani zabawa na tego rodzaju tablecie nie będzie przyjemna. Solidne urządzenie będzie o wiele dłużej działać, zatem jeżeli masz wybór, zdecyduj się na odrobinę kosztowniejszy tablet. Cena nie może mieć na ciebie przesądzającego wpływu. Z ceną związany jest także producent tabletów - tablety komputerowe. Wartym uwagi jest Wacom, znany z produkcji tabletów graficznych i osiągający ogromne sukcesy na tym polu. Ma swoje oddziały na całym świecie, z tego względu z jego artykułów może korzystać wielu zainteresowanych klientów. Nie można także zapomnieć o innym producencie, który na pierwszym miejscu swej działalności stawia tablet. Prestigio dostaje przychylne rekomendacje, chociaż jego sprzęty są o wiele tańsze. Mimo tego wyróżniają się z tłumu, ponieważ mają korzystne parametry techniczne, przez co wskazany tablet nadaje się do wielu zastosowań.Następną kwestią istotną podczas wyboru konkretnego modelu są jego gabaryty. Najwięcej do powiedzenia w tym zagadnieniu mają graficy, ponieważ nie będzie im się komfortowo pracować na małym urządzeniu - markowy tablet graficzny. Także jeśli zamierzasz na nim sporo czytać, wybieraj większe gabaryty, co umożliwi ci uniknąć przemęczenia oczu - ma to niemałe znaczenie, jeśli w pracy też siedzisz przy komputerze.

Dobrze też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jednakże nie są one niezbędne. Wybierając odpowiedni tablet graficzny, będziesz mógł cieszyć się nim przez długi czas oraz wykonywać wszystkie czynności, które zamierzałeś. Jeżeli zdecydujesz się na nowe urządzenie, dostaniesz gwarancję, dzięki której w razie awarii będziesz mógł liczyć na jej ekspresową oraz darmową naprawę w profesjonalnym serwisie producenta, spod którego ręki wyszedł twój tablet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-13 09:31:31
Tagi: tablety, ceny, tablety graficzne