DkPanc

Rock posiada wiele interesujących odmian

Slayer
Napisał: Florian Stangl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rock, jest muzyką, jaka posiada kilka odmian. Pokazuje to jednoznacznie, że muzyka ta daje szansę znaleźć najbardziej odpowiednie dla siebie brzmienia, które zwłaszcza oparte są na żywych instrumentach. Zespół Slayer, to amerykańska grupa, jaka preferuje trash metal, a więc wyjątkowo mocno brzmiące, energiczne dźwięki, oparte głównie na energii wypływającej z gitary, jak też innych, przeważnie basowych instrumentach.

Praktyka oczywiście pokazuje, ze lubujemy się bardzo mocno w różnorodnych brzmieniach, które niejednokrotnie dochodzą do naszych uszu. Niemniej tymczasem, trzeba jasno przyznać, ze muzyka rockowa ciągle cieszy się niesłychanie dużym zainteresowaniem naszego społeczeństwa. Jej niesłychanie mocne brzemienia niejednokrotnie rozbrzmiewają w naszych uszach, tym samym też tak wielokrotnie jest ona grana we wszelkich klubach muzycznych.

Niemniej wprawdzie, które z zespołów rockowych zdobyły nasze serce w bardzo dużym stopniu?
Następnym przedstawicielem odmiany rocka jest zespół ACDC, jaki specjalizuje się w hard rocku. Jest to niewątpliwie zespół popularny na całym świecie, który sławę zdobył poprzez właśnie tworzenie i granie utworów można nawet stwierdzić wyjątkowo ciężkich, lecz muzycznie prezentujących się wyjątkowo ciekawie. Taka odmiana rocka, to zwłaszcza wydobywanie z gitary jak najbardziej energicznych i dosadnych dźwięków, jakie w połączeniu z innymi instrumentami tworzą coś niesamowitego, coś co zezwoli wyzwolić z siebie bardzo dużą ilość energii.

Dla tego zespołu charakterystyczny jest wokal, który wykonywany jest przez wokalistę posiadającego niesamowicie nietypowy głos. Jest to wokal w wydaniu mrocznym, zawierający taką nietypową chrypę. To wszystko jest zaskakująco ciekawie ze sobą połączone i wszystkie nagrywane przez ten zespół utwory tak naprawdę gromadzą wysokie laury, poprzez uznanie ekspertów i fanów (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=acdc). Rock jest znakomitym przykładem na to, że muzyką istnieje możliwość eksperymentować i tworzyć nowe odmiany, jakie mogą pod względem dźwięków znajdować nowe możliwości instrumentów, co oddziałuje na niepowtarzalne brzmienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-15 11:59:43
Tagi: rock, zespoły, gitary, wokal, utwory