DkPanc

Rakiety tenisowe dla osób początkujących - jakie należy wybrać?

piłka do tenisa
Napisał: superscheeli
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnich latach naprawdę zaczęliśmy być bardziej aktywni. Nie zbadano dokładnie co jest przyczyną takiego zjawiska, ale wydaje się, że największa zasługa tej zmiany kryje się w lepszej świadomości, czym jest nasze ciało i zdrowie. Wpływają na to zapewne programy w telewizji, blogi prowadzone w internecie i cały klimat, który jest z tym związany. Obserwując ludzi trenujących bieganie lub na przykład nordic walking, aż samemu chce się spróbować.

Jednocześnie, w wielu miejscach, czy to w pracy, na uczelni czy w innym miejscu możemy usłyszeć zachętę od naszych znajomych, że warto, bo człowiek się lepiej czuje, kilogramy spadają, w ogóle cale życie się poprawia. A jak takie coś słychać, to czemu nie spróbować?
tennis
Napisał: Shanna Schad
Na podstawie: http://www.flickr.com
A więc które rakiety tenisowe dla początkujących będą stosowne? Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru rakiety tenisowej? I gdzie wolno odkryć nieodzowny sprzęt do gry w tenisa? do najpopularniejszych aktywności należą, bieganie, nordic walking czy jazda na rowerze. Co jest tego powodem? odpowiedź jest oczywista. Takie spędzenie czasu jest najmniej problemowe.

Bieg można zacząć wszędzie, jazda na rowerze nie wymaga skomplikowanych sprzętów, chociaż więcej jeżdżenia obliguje nas do zakupu lepszego roweru. Nordic walking, nie jest zbyt kosztowne. Poza samą jakością znaczące są również konkretne atrybuty rakiety, np. jej waga. Osoby zaczynające przygodę z tenisem muszą wybierać lekkie S-ki albo nawet XS-ki, a później, idąc w górę, przerzucać się na następne o wadze M lub L.

Poza tym czynnikiem mającym wpływ jest wielkość rączki. Odpowiedni uchwyt gracza to taki, w którym pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców może łatwo zmieścić się palec wskazujący drugiej dłoni (to około 1 cm). Większość graczy wybiera rozmiar 3 albo 4, jednak osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (-> przeczytaj na stronie). Oprócz tego każdy tenisista wybierający rakietę powinien zweryfikować wielkość główki, od jakiej zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę.

Młodsi albo osoby początkujące powinny wybierać większą główkę, dzięki temu prościej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu. Potem będzie czas na bardziej fachowe rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra zacznie nabierać coraz więcej kolorytu. Wybierając rakietę tenisową dla początkujących na pewno należy wziąć pod uwagę jeszcze dużo innych parametrów, takich jak grubość ramy, waga, przeplot strun, balans, wykorzystane materiały czy również sztywność. Toteż przed nabytkiem rakiety tenisowe warto zaznajomić się z powyższymi terminami, oraz także dowiedzieć się jakie dokładne parametry powinny posiadać rakiety tenisowe dla początkujących. Pamiętaj również o tym, że rasowe rakiety tenisowe odszukasz jedynie w renomowanych sklepach sportowych z oryginalnym sprzętem do tenisa (sprawdź rakiety tenisowe wilson), wskutek tego odpuść sobie zakup tanich podróbek, które na pewno okażą się na dłuższą metę niepraktyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-16 10:24:28
Tagi: blogi, bieganie, nordic walking, tenis, rakiety tenisowe, sklep