DkPanc

Auta a więc Twoja największa pasja

Gdy spoglądamy na sklepy z częściami do aut lub ogółem sklepy motoryzacyjne, to prawie na sto procent pracują tam pasjonaci. Jak przekroczymy próg to wystarczy, że opowiemy w dwóch słowach co się dzieje i od razu dostaniemy mini wykład dotyczący tego, co powinniśmy kupić, a co zdecydowanie odpada. Bo motoryzacja dla wielu ludzi jest sposobem na życie. Wydaje nam się, że jeśli ktoś uwielbia motoryzację, to uczestniczy w różnych wyścigach. Ale nie tylko tak objawia się hobby, jakim jest właśnie motoryzacja. Sporo osób zna historie różnych modeli aut, wie w jakim kraju są produkowane i kto akurat jest odpowiedzialny za wybrany model. Niektórzy otwierają własny warsztat samochodowy, bo wiedzą wszystko o różnych niuansach technicznych.
Często coś, co dla przeciętnego człowieka jest nie do ogarnięcia, mechanikowi zajmuje zaledwie parę chwil. Dlatego jeżeli naprawdę pasjonujemy się motoryzacją, to na pewno znajdziemy taką gałąź, w której będziemy specami. Warto, więc zamiast następnej butelki piwa wybrać gazetę branżową i poczytać coś chociażby o silnikach - www.ceneo.pl/Silniki_i_osprzet. Dodatkowo osoby, które wiedzą, co nie, co samochodach nigdy po alkoholu nie wsiądą za kółko, nie tylko dlatego, że to czysta głupota, ale również z szacunku do samochodu. I choć dziwnie to brzmi, to tak właśnie jest. Takie osoby często na swój upragniony pojazd musiały brać duże kredyty, więc dbają o niego zawsze bez względu na wszystko.
Niektórzy stawiają na swoje nogi, inni na silnik
samochód marki Audi
Napisał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy rzadko korzystają z możliwości dzisiejszej motoryzacji. Nie powinniśmy się dziwić wszyscy mamy prawo do życia po swojemu. Jedni wybiorą spacer do pracy, inni rower, a inne osoby auto. Ale są również ludzie, dla których auta to dużo więcej niż tylko możliwość przejechania jakiejś trasy. Są ludzie, dla których motoryzacja jest pasją. Te osoby uwielbiają wszystko, co związane z samochodami. Znają historię producentów tych najbardziej znanych marek i tych, o których przeciętny Kowalski nawet nie słyszał.Motoryzacją zainteresowanych jest bardzo wielu mężczyzn, ale jest również sporo kobiet, które również mają wiedzę w tej dziedzinie i nie jeżdżą gorzej od panów. Nie dziwi już, że kobiety znają się na takich sprawach - układ silnika. Bo uwielbiać motoryzację może każdy – bez względu na płeć czy wiek. To hobby, które pozwala utrzymać młodą duszę wszystkim tym, którzy rozpoczną z nią romans. A żeby pokochać motoryzację często nie trzeba wiele, wystarczy piękne auto, które zobaczymy na ulicy i o którym będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:42
Tagi: samochód, motoryzacja