DkPanc

Czy kłopot ze zrobieniem dobrych zdjęć polega na nie posiadaniu odpowiedniej wiedzy technicznej czy też dobrego sprzętu?

Nasze życie pędzi cały czas do przodu. Coraz prędzej i prędzej nie dając nam chwili na rozkoszowanie się cudownymi chwilami czy urokami krajobrazów wokół nas. Także w czasie wakacji niejednokrotnie nie możemy się zatrzymać i nacieszyć pięknem wokół nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się złapać te magiczne sekundy.

fotografowanie
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Staramy się uchwycić nasze wspominania, urok ulotnych chwil, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej. Ale nasze drogocenne wspomnienia zasługują na równie piękną oprawę. Szczególnie, kiedy powracamy z wakacji, wraz z kolejną porcją wspomnień w duszy i zestawem fotek naszym aparacie, można zaopatrzyć się w parę ramek na fotografie aby upiększyć nasz dom i wnętrze. Jednak, aby dobrze ukazać charakter zdjęcia trzeba je odpowiednio zaprezentować. Zdjęcia krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się pojedynczo, w dużych formatach zawieszone na ścianie (więcej). Zdjęcia reporterskie, ukazujące nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego najlepiej zakupić dla nich mniejsze ramki stojące i ułożyć po kilka na szafce lub półce.

Niezależnie jednak od przyjętej konwencji, nasza ramka, tak samo jak każdy element lokalu, musi współgrać z duszą naszego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka będzie szpecić nasze cztery katy, ale też ta zła aura przeniesie się na same fotografie. Najbezpieczniejszym oraz pewnym rozwiązaniem jest nurt klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla zdjęć umieszczonych na ciemnym tle. Taka konwencja daje nam prawie stuprocentową pewność, że nasze zdjęcia będą należycie zaprezentowane. Pasuje ona także do każdego wnętrza, więc nie musimy się obawiać o ich zły wpływ na mieszkanie.

foto
Napisał: Arielle Croitor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale nurt powszechny bywa również najmniej oryginalny. Znaczy to, że zdjęcia mogą nie bardzo wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niezauważone. Więc albo zakładamy, że same fotografie w są na tyle niezwykłe, że przyciągną oko każdego odwiedzajacego. Pomysły mniej konwencjonalne możemy dzielić na style prowansalskie, skandynawskie, współczesne czy kolonialne. Każda stylistyka charakteryzuje się swoja kolorystyką oraz ozdobieniami, które znajdują swe odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć (link do strony). Dla przykładu styl kolonialny, cechujący się łączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką jest zazwyczaj utrzymany w brązowo-czerwonej kolorystyce. Za to w stylu francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Problem z wykonaniem dobrych fotografii niezmiernie często nie polega na braku dostatecznej wiedzy technicznej ani odpowiedniego sprzętu. Bardzo wiele fotografii jest złych po prostu dlatego, że nie wykonujemy ich świadomie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:42
Tagi: fotografia, zdjęcia, ramki, antyramy