DkPanc

Firma prowadząca działalność w internecie przede wszystkim musi posiadać ciekawą nazwę strony

Wiele nowo powstałych, a także już od dawna istniejących firm dostrzega dużą rolę internetu w rozkręcaniu własnej działalności i oczywiście wzrost zysków, dzięki dotarciu do większej liczby klientów. Dziś każde szanujące się przedsiębiorstwo ma swoją stronę internetową bądź może podać jakiś adres, gdzie internauci na spokojnie, siedząc w zaciszu domowego ogniska mogą poznać ofertą.
o domenie
Napisał: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Strona internetowa jest przy tym niczym wizytówka firmy – to na jej podstawie przeważnie klienci oceniają firmę. Stąd też, pierwsze wrażenie przy oglądaniu takiej strony musi być jak najlepsze. W ten sposób zagwarantujemy sobie pochlebne opinie. Jednak bardzo istotne znaczenie wydaje się mieć w szczególności … domena strony.

Domena strony jest najważniejszym jej znakiem rozpoznawczym - o ile strona to wizytówka, czyli narzędzie udostępniające informacje o firmie, o tyle domena strony jest właśnie podstawową informacją o niej. Wiele razy buszujący w internecie nie znają danego sklepu, ale szukają określonego typu produkty, czy usługi, na podstawie których wyszukują firmy, które je oferują. Wpisują więc frazę w wyszukiwarkę – i jeżeli stosownie przemyśleliśmy, jako właściciele przedsiębiorstwa jej nazwę – powinni bez problemów trafić właśnie na naszą stronę.

preparaty
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Warunek jest jeden – musi być to nazwa adekwatna do charakteru działalności i równocześnie prosta, taka, która najczęściej przychodzi ludziom do głowy w pierwszej kolejności. Nazwa strony jest w tym przypadku podstawą sukcesu. Dzięki niej możemy łatwo zorientować się z jaką działalnością mamy do czynienia. Bo czy trzeba wiele się zastanawiać, żeby wiedzieć, że np. aptekaolimpijska.com.pl (znacznie więcej dowiesz się na stronie) to miejsce, gdzie z pewnością kupimy różnego rodzaju leki i suplementy, w tym dla sportowców? Albo, że z kolei neosport.pl to strona, gdzie spotkamy się z tematyką sportową? Już sama nazwa wiele może powiedzieć i w tym właśnie rzecz.Rzecz jasna ważne jest, by nazwa była niepowtarzalna i przede wszystkim – jak już wspomniano – jak najwięcej informowała o zawartości witryny. Mamy np. firmę bigsklep.pl – wiemy, że to zapewne będzie sklep, ale z jakiego rodzaju asortymentem? Musimy wejść i zajrzeć, inaczej się nie przekonamy (więcej o sklepie). Na tym właśnie polega magia domeny – ma być jak kobieta: atrakcyjna i zapamiętywalna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:40
Tagi: preparaty, leki, sklepy