DkPanc

Zainteresowania i pasje - jaka jest ich rola w naszej codzienności.

Są ludzie, którzy potrafią przeżyć całe swoje życie i nie posiadać praktycznie żadnych zainteresowań i pasji. Rzecz jasna można tak wykorzystywać cały swój czas, rozdzielając go między pracę, obowiązki domowe i odpoczynek przed komputerem lub telewizorem. Lecz tak naprawdę takie życie w pewnej chwili sprowadza się do codziennej wegetacji, a ludzi żyjący w taki sposób chyba nie można nazwać szczęśliwcami.
figurka do kolekcji
Napisał: Thomas Morgenroth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szczęśliwie takich ludzi nie jest dużo, ponieważ większość z nas jakieś hobby posiada. A własne hobby jest niezwykle istotne dla zachowania równowagi w swoim życiu. Pasja pomaga oderwać się od codziennego dnia i zapomnieć o problemach i troskach. Takie chwile relaksu będą niezwykle istotne dla ogólnej kondycji psychicznej, pomagają również przy wszelakich załamaniach i depresjach. Poza tym ciekawe zainteresowania wzbogacają ludzi, w niejednym przypadku rozszerzają wiedzę, a także mogą pozwolić na miłe wykorzystanie wolnych chwil. Z reguły posiadanie interesującego hobby będzie sprzyjać także nawiązywaniu znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, przykładowo - odpowiednie akcesoria LARP.

Wielu ludzi nawet jeśli chciałoby posiadać jakieś swoje zainteresowania, to do końca nie wie, co mogłoby to być. Próbują oni wielu różnych rzeczy, nie mogąc znaleźć tego, co by ich zainteresowało. Lecz przeważnie hobby to nie będzie artykuł w sklepie, gdzie można kupić, każdy musi sam znaleźć coś, czym się zainteresuje i czemu będzie chciał przeznaczyć swój czas i środki. Miło się ogląda prawdziwych miłośników, którzy niekiedy będą wydawać ostatnie grosze na następny element budowanej od wielu lat kolekcji, takie jak przykładowo tutaj - pozostałe modele kolekcjonerskie.Podziwiając ich zbiory warto jednak pamiętać o jednej sprawie, to znaczy o tym, żeby przy realizacji swoich zainteresowań zachować równowagę pomiędzy nimi a zwyczajnym życiem. Niestety zdarzają się również przykre sytuacje, kiedy ktoś jest tak pochłonięty swoimi zainteresowaniami, że może zaniedbywać rodzinę albo przeznacza na to wszystkie pieniądze, kosztem żony i dzieci. Dlatego też należy pamiętać, że posiadanie pasji ma duże znaczenie, ale należy je godzić z codziennym z innymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:44
Tagi: dzieci, pasja, hobby