DkPanc

Zamiłowanie to bardzo ważny aspekt życia

Życie bez pasji jest miałkie. Bywa, że nie chce nam się podnieść z łóżka i iść do pracy, jesteśmy zupełnie zmęczeni i wypaleni. Dochodzi do takiej sytuacji, bo wracamy do domu i jedyną naszą rozrywką jest siedzenie przed telewizorem.

pasja do fotografowania
Napisał: Leo Hidalgo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak, więc dobrze mieć jakieś hobby. Nieważne, które hobby wybierzemy, na sto procent damy radę znaleźć do niego różne akcesoria. Zaraz pojawią się tacy, którzy stwierdzą, że na hobby musimy mieć czas i pieniądze. Po pierwsze, jeżeli mowa o czasie, to rzeczywistość jest taka, że im więcej mamy rzeczy do zrobienia tym mamy więcej czasu. Musimy wreszcie przestać szukać wymówek i się porządnie zorganizować. A jeśli chodzi o pieniądze, to może zamiast następnego browara lub jeszcze jednej bluzki dobrze byłoby odłożyć te kilka złotych i w ciągu tygodnia zaoszczędzić troszkę pieniędzy. Zresztą, jeżeli pracujemy to naprawdę dobrze wydać trochę pieniędzy na swoją pasję. Praca dla samego zarabiania mija się z celem (http://www.ceneo.pl/Ptaki). Co nam po wielkich oszczędnościach skoro, kiedy będziemy mieć osiemdziesiąt a może i więcej lat nie uda nam się wspomnieć nic poza tym, że mieliśmy pracę na dwa etaty i od rana do wieczora siedzieliśmy w robocie.

„Każdy jakieś hobby ma…”

Gdy wyrusza się do sklepu i chce kupić, produkt, który ma nam pomóc w uprawianiu naszego hobby zaczynamy rozumieć, co to jest szczęście. Środki przeznaczone na nowy spławik albo na lampę do aparatu, to pieniądze, które posiadają ogromną moc. Tu nie chodzi o to, czy zapłaciliśmy kilka czy kilkaset złotych tu chodzi o to, że te pieniądze dają nam możliwość na spełnianie naszych małych i dużych marzeń. To jest naprawdę niesamowite.

robienie zdjęć
Napisał: Doug Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego często ludzie, którzy mają jakieś hobby są o niebo bardziej pracowitymi pracownikami, niż Ci, którym hobby brakuje. Nie chodzi o to, że zostają w pracy dłużej, a raczej o to, że lepiej organizują sobie czas. Dobrze planują sobie czas, bo świetnie wiedzą, że muszą znaleźć czas na wykazanie się w pracy, hobby, znajomych, zadbanie o najbliższych (pod tym adresem więcej info). Dodatkowo zdają sobie sprawę, że praca daje możliwość zdobycia środków, które uda się im wydać na swojego konika, a cóż jest w życiu lepszego niż życie z pasją? To chyba najpiękniejsze móc się realizować w tym, co się kocha.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:41
Tagi: obiektywy, aparaty, pasje