DkPanc

Jak zachować ważne dni od zapomnienia? To proste – prowadząc pamiętnik lub fotografując różne, nawet banalne, wydarzenia

Każdy dzień jest warty zapamiętania, w każdym momencie bowiem można doświadczyć chwili, o jakiej będziemy chcieli pamiętać. Jak właściwie pamiętać te dni? Sposobów jest sporo, lecz jednakowoż mało osób się nad tym zastanawia, tak jakbyśmy nie myśleli, jakie jest to istotne.
fotografia
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Być może koniecznie jednocześnie o tym pomyśleć? Rozpocząć pisanie pamiętnika lub robić zdjęcia. Opisy wielu okresów, ważnych z naszego punktu widzenia, a także fotografie, jakie będą przywoływać wspomnienia, to prawdopodobnie najkorzystniejszy sposób, aby uwiecznić swoje życie, pamiętać o nim, nawet, gdy nadejdzie jego koniec.Musimy przyznać, że to fotografia w dzisiejszych czasach jest w najwyższym stopniu popularną formą utrwalania wspomnień. To jednakowoż dosyć zrozumiałe, bo zdjęcia może wykonywać każdy, lepsze lub gorsze, nawet amatorskie, lecz jednak. Aparaty są obecne w telefonach i smartfonach, można wykonywać więc coraz lepsze fotografie (czytaj na stronie). W które miejsce nie popatrzeć, czy na wyjeździe, na wakacjach, a może na koncercie, każdy robi zdjęcia, bo może. Jednakowoż, czy te zdjęcia mają taką wartość, jak w dawnych czasach, gdy nie było tak rozwiniętej technologii?

Mieliśmy na kliszy ograniczoną liczbę zdjęć i zmuszeni byliśmy faktycznie ostrożnie fotografować, by być później zadowolonym z naszej pracy. Obecnie zaś możemy próbować aż do skutku, lecz z drugiej strony wiele zdjęć robimy, jakby dość automatycznie, więc później bez żadnego sentymentu możemy je skasować.

fotograf
Napisał: Dino K.F. Wong
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fotografia więc, jakkolwiek stała się powszechna, nie przestała być sztuką, bo jak pragniemy najlepsze, profesjonalne fotografie, przykładowo z okazji ślubu, to zatrudniamy prawdziwego specjalistę (wejdź na stronę). To jedynie świadczy, iż mimo wielkich możliwości w zakresie robienia zdjęć, ciągle zależy nam na prawdziwej fotografii. To bardzo dobrze, w ten sam sposób jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na wysyp internetowych blogów.

Mimo że mamy do nich taki dostęp, to jednak ciągle kupujemy książki, gdyż jesteśmy w stanie płacić za to, że ktoś usiadł przed komputerem i napisał książkę. Mimo więc takiej dostępności ciągle ważne są dla nas momenty uwiecznione uroczyście, nie normalnie, jak na co dzień, lecz potrzebujemy czegoś więcej, czegoś co podkreśli dzień, wydarzenie, które chcemy zapamiętać na zawsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:43
Tagi: zdjęcia, fotografie, aparaty