DkPanc

Dlaczego młodzi ludzie grają gry? Osobliwość naszych czasów, czy strata czasu?

Niekoniecznie tylko dzieci uwielbiają grać w gry. Jest to tym bardziej fenomen, ponieważ okazuje się, że bez znaczenia jest to, kim się jest z zawodu, jaki posiada się status społeczny, w jakim jest się wieku, uwielbia się grać w gry. Statystyki mówią same za siebie, iż graczy w szczególności gier komputerowych jest dość sporo, liczba ta oscyluje w granicach 12 milionów Polaków.

gracz
Napisał: Sarah Joy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na dobrą sprawę ta liczba stale wzrasta. Współczesne czasy trochę przeobraziły postrzeganie gier przez klientów. Obecnie to nie są jedynie głupoty zabierające dużo czasu, dzisiaj to fragment i to dość spory, współczesnej sztuki, czyli istotny komponent funkcjonowania nowoczesnego człowieka. Właśnie dlatego rynek z grami bardzo szybko się rozwija. Okazuje się także, iż coraz więcej kobiet uwielbia gry. W otoczeniu graczy mówi się, że gry są sportem w przyszłości i, zasadniczo, powinno się z tym zgodzić, tym bardziej gdy do rywalizacji sportowej zalicza się przykładowo pokera.

Granie w gry jest znakomitą rozrywką, właśnie dlatego coraz więcej osób lubi tę formę odpoczynku. Poza tym granie jest osobliwą współzawodnictwa. A na dobrą sprawę każdy człowiek uwielbia gry z innego powodu. Od zawsze gry towarzyszyły ludziom (akcesoria do konsol i kontrolerów). W dzisiejszych czasach gdy nowoczesne technologie są podstawą w życiu, naturalne jest to, iż szczególnymi względami cieszyć się będą gry komputerowe albo na konsole. Osoby lubiące grać to nie tylko dzieci lub młodzież, obecnie większa część grających to ludzie dorośli. A grać lubi zasadniczo każdy, jednak niektórzy grają regularnie, a inni tylko czasami.

akcesoria do gier
Napisał: Play Among Friends Paf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia, że grom asystują różne uczucia. Od tych znacznie nieprzyjemnych kończąc na pozytywnych.Uczuć jest bardzo dużo, zacząć trzeba od strachu, który da się zinterpretować dwojako, z pierwszej strony, strach pokazuje się, gdy gracz obawia się przegrać, z drugiej w trakcie grania pojawić się może strach przed szybkimi atakami na gracza (zobacz tu). Podczas szybkich zwrotach akcji pojawia się także zaskoczenie oraz zdumienie, kiedy pojawi się w grze coś nieprawdopodobnego. Dobrych uczuć jest jednak znacznie więcej. Zasadniczymi są duma i samozadowolenie z osiągnięć lub też pokonanych przeszkód.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:41
Tagi: gracze, konsole, rozrywka