DkPanc

Porcja ruchu zimową porą

Czy wybrałeś już odpowiedni dla siebie sport na zimę? Należy rozważyć ten fakt, aby w czasie chłodniejszej pory roku nie zapomnieć o sprawności fizycznej. Popcorn przed telewizorem? Taki tryb życia ma same wady – mięśnie wiotczeją, a kondycja słabnie. Oto propozycje na zimową aktywność.
narty
Napisał: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Jeszcze niedawno, widząc w parku, idącą marszem osobę , która dzierży w dłoniach dwa kije zachodziliśmy w głowę gdzie zapodziała narty. Tymczasem obecnie ten obraz nikogo już nie zaskakuje. Nordic Walking to przede wszystkim dostarczany w stałych odstępach ruch. A ten jeszcze nikomu nie zaszkodził. Najważniejsza zasada Nordic Walking? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić. Wskazane są jedynie: apetyt na przygodę, kije i... ruszamy przed siebie. W czasie aktywnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi – podczas zimowych marszów, możemy dyskutować, nadrabiać zaległości z całego tygodnia a jednocześnie wyjątkowo się bawić (www.ceneo.pl/Hokej). Nordic Walking to odciążenie kręgosłupa, a przy tym wzmacnianie jego mięśni, poprawa zaopatrzenia komórek w tlen, poprawa wydolności serca, redukcja nadciśnienia a także zwiększenie spalania.

Dla wielu z nas, zima bez szusowania po stokach to nie zima. Jazda na nartach to popularny rolki (sprawdź więcej), który ma mnóstwo dobrych stron, mimo to Polacy w ostatnich latach polubili także snowboard! Jeszcze niedawno, sporo z nas było zdania, że ślizganie po śniegu na desce to jedynie popisowe tricki dla małolatów. Obecnie to dyscyplina sportowa. W snowboardzie, każdy znajdzie coś dla siebie (http://www.ceneo.pl//Ochraniacze_do_sportow_walki). Wystarczy wybrać odpowiedni styl, aby zafundować sobie wielką frajdę. Od najbardziej ogólnego, który polega na jeździe po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej efektowny.snowboard
Napisał: Eelke
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli w naszym miejscu zamieszkania jest lodowisko, nie zwlekajmy i nauczmy się jeździć. Taka forma ruchu to najprzyjemniejszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Dodatkowo, odpręża oraz wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Lodowisko to dobry pomysł zarówno na spotkanie ze przyjaciółmi jak i ...romantyczną randkę.
A Ty? Który sport na zimę wybierzesz?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:41
Tagi: narty, snowboard