DkPanc

Sport i odpoczynek|Sport a więc forma relaksu

W sumie nie ma o czym mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie uprawiamy sportu to bardzo szybko tracimy jędrność i gibkość. Niestety, jedynie małe dzieci mogą bezkarnie robić, co im się żywnie podoba a i tak zawsze wspaniale się prezentują. Kiedy jesteśmy starsi bycie „pulpecikiem” dla całej rodziny, okażę się koszmarem w szkole. Dlatego dobrze jest ćwiczyć. Ale sporej liczbie osób sport wydaje się czymś trudnym i bywa, że upokarzającym, bo jak ma się kilka kilogramów za dużo, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeśli wcale się nie ćwiczy i waży odpowiednio, ale nie umie się złapać piłki do kosza to również nie jest zbyt fajnie. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o tym, że sport łatwo da się połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja łączą się. Możemy iść na szybszy spacer ze znajomą, można pójść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w uczeniu się sportu. A jeśli będziemy spędzać wolny czas właśnie uprawiając jakiś sport to od na pewno poczujemy się lepiej.
rolki (strona polecana w temacie) to zdrowiena zajęciach fitness
Napisał: Rockwall TX Cuckold Couple
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są osoby lubiące ćwiczyć na lekcjach z wychowania fizycznego, a dla innych to czysta mordęga. Ale, gdy przestajemy chodzić do szkoły nagle okazuje się, że sport i rekreacja to najfajniejsze, co mogliśmy sobie wymarzyć. Nie chce nam się latem leżeć na plaży bezczynnie, bo wolimy wypożyczyć rower (najlepsze siodełka i sztyce podsiodłowe) , albo narty wodne i zaszaleć. Nie mamy ochoty jesienią zalegać pod kocem i gapić się w telewizor, bo wolimy iść na basen lub na zajęcia z jogi. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt - najlepsze oświetlenie nurkowe. Nagle wychodzi na to, że jeśli spędzać wolny czas to tylko aktywnie. Jest tyle interesujących opcji, basen, bieganie, aerobik, zajęcia z boksu itp. Wszystko, co nam się tylko zamarzy. I nagle dochodzi do nas, że niepotrzebnie omijaliśmy zajęcia z wychowania fizycznego.

Wiadomo, że wiele zależy od nauczyciela, ale najczęściej jest tak, że jak dziecko się uprze, że nie będzie ćwiczyło to nie zmieni zdania. Dlatego dobrze zamiast zwykłych zajęć zaoferować również dzieciom coś innego i od czasu do czasu trochę z nimi potańczyć albo nauczyć ich paru pozycji z jogi. Dziecko, które od małego pokocha sport może naprawdę wiele zawojować w którejś dyscyplinie sportu, a co najważniejsze wygra własne zdrowie. Zamiast, więc zmuszać dziecko do ćwiczeń na wf postarajmy się, jako rodzice, zauważyć, co mu w tych lekcjach nie odpowiada. Musimy znaleźć przyczyny tego „nie chcę” i poradzić sobie z nimi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:27:43
Tagi: rower, sport, fitness, zumba