DkPanc

Dzisiejsze nowinki techniczne wspierające działanie komputera typu kamerki mają zróżnicowane zastosowanie

Kamerki internetowe, w przeciwieństwie do tego, co podpowiada określenie, nie są urządzeniami przeznaczonymi stricte do pracy w internecie. Mogą być przydatne również osobom, nie posiadającym dostępu do sieci. Za pomocą kamery pecet ma sposobność zapisywania obrazu.
Kamerka
Napisał: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można nią robić zdjęcia , a nawet kręcić filmy. Kamera internetowa jest więc okiem peceta. Kamerki sieciowe to produkty nowej generacji, bazujące na cyfrowym standardzie zapisu obrazu. Dzięki takiej funkcji oglądany i rejestrowany materiał wizyjny ma o wiele większą jakość w stosunku do tego, co jeszcze do niedawna było normą. Jeszcze inną zaletą tego typu urządzeń, jest metoda przesyłu zapisów.

Może być on nie tylko zapisywany, ale także transportowany bez jakichkolwiek barier. W rzeczywistości ma nieskończone możliwości. Kamerki IP, z uwagi na swoją funkcjonalność są współcześnie stosowane nie tylko do tworzenia systemów gromadzenia informacji w miejscach publicznych czy w serwerowniach, ale z powodzeniem są także stosowane jako instrumenty służące promocji miejsca lub zapisu procesów zachodzących w środowisku naturalnym (link). Faktycznym zadaniem karty graficznej, jest przechowywanie danych o tym jak musi wyglądać materiał wizyjny na monitorze komputera. Karty graficzne, różnią się od siebie nie tylko wyglądem, określeniem producenta i nazwą modelu. Każda karta posiada określone atrybuty, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze.Karta microSD
Napisał: masatsu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaprojektowane do zwiększania pojemności pamięci aparatów komórkowych, karty microSD, są przystosowane do pełnienia funkcji wymiennej pamięci w multimedialnych aparatach komórkowych. Te wielozadaniowe karty oferują dużo miejsca na przechowywanie muzyki, filmów, dzwonków, klipów wideo oraz gier i zdjęć, a także maili, harmonogramu czynności do zrobienia, książek telefonicznych. Podczas zmiany operatora lub aparatu, karty microSD usprawniają przeniesienie list, ustawień albo dźwięków z telefonu. Dzięki niebywale małemu rozmiarowi, karty zużywają bardzo niewiele energii aparatu. Więcej w temacie można przeczytać tutaj: karty microsd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-24 10:17:23
Tagi: aparaty, wydarzenia