DkPanc

Dziennikarz, pasjonat elektroniki czy celebryta-gadżeciarz? Wszyscy oni używają smartfonów

Żyjąc w wielkiej globalnej wiosce musimy zdawać sobie sprawę, że niedoinformowanie ostatecznie wyklucza nas z jakiegokolwiek funkcjonowania. Płaszczyzną coraz większej ilości informacji i komunikacji jest internet, a w nim nasze wirtualne wizytówki, czyli konta w social media. Nie zbudujemy ich bez pomocy odpowiednich sprzętów.

tablet i kontroler do gier
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
W typowym rozumieniu takie elementy, a właściwie narzędzia jak laptop, czy tablet przypisalibyśmy zapewne zwykłym kolekcjonerom, których zwyczajnie stać na drogie, elektroniczne zabawki, albo dziennikarzom online, pracującym w tym obszarze zgodnie ze standardami XXI wieku. Będąc „przy” sieci cały czas, odpalamy jeden guzik przenośnego komputera lub przesuwamy kilka razy palcem po dotykowym ekranie smartfona.

granie na tablecie
Napisał: bane bane
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pod nadzorem są dzisiaj wszyscy przetwarzający treści, pliki audio i filmy. Do niedawna dyskusje wywoływały opinie o funkcjonowaniu dziennikarstwa obywatelskiego i blogowania; obecnie nie muszą one mieć miejsca - miliony ludzi wstawia informacje-bomby, fotografie, klipy na prywatnych kontach w sieci. Niekonieczne potrzebne są tylko lustrzanki cyfrowe od Nikona – nawet wiekową, acz niezawodną cyfrówką cykniemy zdjęcie, które może zostać hitem internetu, ewentualnie pójść pod tak zwane przerabianie. Fanów gadżetów elektronicznych odsyłam tutaj - tutaj szczegóły.

Postęp w działce technicznej tak znaczny, że niełatwo wyobrazić sobie w którym miejscu dziennikarze klasyczni, inicjatorzy treści w szerokim tego słowa znaczeniu i cały świat social mediów będą za kilka, kilkanaście lat. Do niedawna w świecie telefonów wyścig po klienta miał miejsce pomiędzy dwoma potentatami - fińską Nokię zamierzali zdystansować twórcy telefonów Sony Ericson. Wiemy, iż obie firmy funkcjonują dziś rozdzielne, a technologię telefon w walkamanie czy telefon muzyczny jedynie można powspominać.

Telefony klawiszowe są w rękach zdecydowanej mniejszości, którą zdystansowali posiadacze wersji dotykowych, smartfonów, czy iPadów. Już sam laptop, dla części oznacza konieczność dźwigania kilku kilogramów elektroniki. Zdecydowanie za dużo - najlepszym środkiem między pokaźnym komputerem a niewielkim smartfonem jest iPad. Schowamy go do plecaka, większej torebki damskiej, niewiele stracimy też - porównując do dużego ekranu laptopa - na oglądaniu filmów i w samej pracy. Łatwo to zamówić w tym źródle - Sony Ericson.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-24 10:17:28
Tagi: fotografie, elektroniczne zabawki