DkPanc

Naszyjniki filmowe

figurka z filmu
Napisał: Gobi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz gabarytów pojazdu i specyfikacji technicznej. W sklepach można znaleźć zbiorniki czołowych producentów samochodów ciężarowych takich jak: Iveco, Mercedes, Scania, Volvo. Są one dziś najczęściej łakomym kąskiem dla znawców, ale również ozdobą w domu lub pokoju, osoby lubiącej ponad wszystko oglądać atrakcyjne produkcje kinowe. Na pewno zainteresują ją nie wyłącznie plakaty, lecz także niesamowite opaski filmowe. Te co prawda stworzone są dla klientów raczej młodszych i w sporej mierze dla pań, mężczyźni jednak mogą mieć jakiś zupełnie odmienny znakomity gadżet, jakim są figurki filmowe.

Te można postawić sobie na biurku czy na półce, aby pracować w towarzystwie bohaterów ze swoich ulubionych dziełek filmowych. Jeszcze odmienna oferta to naszyjniki filmowe. Znowu poświęcone głównie kobieta, mogą wyglądać wspaniale na pewnych imprezach tematycznych bądź też uzupełniać resztę ubrania. Niewątpliwie będą one atrakcyjną alternatywą dla nadzwyczaj klasycznych wisiorków. Akumulator jest w przypadku zwykłej osobówki szeregowym połączeniem sześciu takich samych ogniw elektrycznych.

Cały układ jest starannie odizolowany w zamkniętych przedziałach urządzenia zwanymi celami. Splot sześciu ogniw to moc ponad 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów - np. ciężarowych - łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów. Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa.

Należy pamiętać, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do norm UE, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki paliwa można zamieścić z tej samej strony co zbiornik oryginalny i często tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosuje się przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu. Dane urządzenia dotyczą tu odpowiednich warunków eksploatacji i poboru. Ten wskaźnik liczymy w amperogodzinach.

Kolejną wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, zwany też prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory o wyższym prądzie rozruchowym, w przeciwieństwie do zapłonu iskrowego. Z całą pewności warto pomyśleć o kompleksowym przeglądzie samochodu, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (http://www.ceneo.pl/Silniczki_krokowe;017Bosch_P0-333079.htm). Szczególnie przed planowaną dłuższą wyprawą. A wtedy powinniśmy zatroszczyć się o komfort podczas jazdy. A co, gdy wybieramy się w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Sprawmy sobie mapę, lub nawet lepiej - nawigację samochodową (http://www.ceneo.pl/). Wskaże nam prawidłową drogę i jeszcze ostrzeże przed radami na drodze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-26 08:04:37
Tagi: Mercedes, produkcje, komfort