DkPanc

Rodzaje staników

Wielkość to nie wszystko – fason stanika także wpływa to, jak się nosząc go czujemy. Model biustonosza musi być dostosowany do kształtu oraz kondycji biustu, do noszonego odzienia, okazji, a także do naszych osobistych preferencji. Najpopularniejsze fasony staników to: stanik pełny, stanik do dekoltów w szpic, stanik balkonetka, stanik nisko zabudowany jak też bardotka, zatem biustonosz bez ramiączek.

biustonosz
Napisał: Treacle Tart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Krój pełny to staniki zabudowane, zasłaniające zupełnie piersi. Miseczki składające się z dwu do pięciu części świetnie podtrzymują piersi nadając im okrągły kształt. To bardzo wygodne staniki do noszenia na co dziań, nie nadają się one jednak do głębszych dekoltów (www.jagna.pl/biustonosze-c-23.html). Fason do głębszych dekoltów to biustonosze z niskim mostkiem. Nosi się je pod stroje z głębokim dekoltem, doskonale sprawdzają się zatem przy wydekoltowanych sukniach czy bluzeczkach.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów biustonosza jest także tzw. balkonetka. To biustonosz średnio zabudowany, którego to górna linia krawędzi jest prawie pozioma. Taki typ stanika z reguły nie zasłania biustu w całości, nie ukazuje ich jednakże zbyt mocno.

Nisko zabudowane staniki bardziej eksponują piersi, odsłaniając górne partie. Zazwyczaj górna linia krawędzi jest niemal pozioma, z kolei mostek może być również nieco obniżony, aby umożliwić noszenie głębokiego wycięcia. Mogą być one miękkie jak i usztywniane. Poniektóre panie lubią zakładać takie biustonosze także do skromniej wydekoltowanych strojów, ponieważ modelują one biust w zgrabne kulki, przy czym mocno go podnoszą. Miseczki zazwyczaj szyte są z kilku elementów połączonych jedynie pionowymi szwami. Sprawdź naszą pełną ofertę: www.jagna.pl/Biustonosze Axami
Napisał: Axami
Na podstawie: Axami
Sporo dam wyjątkowo ceni sobie ten właśnie krój, jako wyjątkowo zgrabnie eksponujący piersi. Kolejnym typem są bardotki - zwane czasem potocznie bezramiączkowcami. Jest to biustonosz bez ramiączek bądź też z dającymi się odpiąć ramiączkami. By taki stanik wygodnie się nosił nierzadko używa się silikonowych paseczków wszytych od środka obwodu biustonosza. Takowe biustonosze doskonale nadają się pod suknie wieczorowe bądź suknie ślubne - zawsze gdy chcemy, by ramiączka biustonosza były niedostrzegalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 11:22:55
Tagi: biust, miseczki, dekolt, suknie ślubne