DkPanc

Polacy za granicą - jakimi sposobami odszukać swoją ukochaną osobę?

Po wejściu Polski w szeregi Europejskiej Unii sporo nastąpiło zmian na pracowniczym rynku. Państwa, do których przed tym faktem należało zdobyć specjalne pozwolenie, żeby było można zupełnie legalnie pracować, z dnia na dzień stały się ogólnie dostępne dla wszystkich obywateli.
Całujący się zakochani
Napisał: you me
Na podstawie: http://www.flickr.com
Potrzebne było nieco odwagi, środki finansowe na podróż samolotem lub busem i zacząć można było nowe życie. Na przestrzeni kilku lat decyzję o takim kroku podjęły miliony ludzi młodych, mobilnych, którzy zniechęceni i rozczarowani brakiem jakichkolwiek perspektyw w Polsce postanowili poszukać czegoś w obcym kraju. I jak można ocenić po minionej dekadzie, raczej z dużym powodzeniem, bowiem większość z nich raczej nie zamierza wracać do Polski, tylko układa swoje życie tak, gdzie pracuje.

Lecz nie samą pracą człowiek będzie żył, każdemu potrzeba relaksu i wypoczynku, najchętniej z bliską osobą. Duża część emigrantów, którzy w ostatniej dekadzie wyjechali z naszego kraju, to byli młodzi ludzie, bez żony, męża i dzieci. W pierwszych latach mogli się cieszyć z tego, ile
Para na tle zachodu słońca
Napisał: Simon_sees
Na podstawie: http://www.flickr.com
zarabiają, ale w pewnej chwili większość z nich zatęskniła za stabilizacją.

Jedną z większych wad emigracji będzie to, że czasami ma się utrudniony kontakt z rodakami. W krajach takich jak przykładowo Niemcy lub Wielka Brytania liczba pracowników z Polski jest całkiem spora, lecz to też będzie zależeć od miasta. Na przykład w Londynie bez problemów usłyszy się polską mowę, ale gdzieś w niewielkim miasteczku na południu raczej będzie z tym trudniej. Spora część ludzi, jacy przed dekadą postanowili wyjechać, nagle uświadomiło sobie, że są sami, bez dziewczyny czy chłopaka.Wyjeżdżając do pracy nie zwracali na to uwagi, lecz po kilku latach samotność zaczęła im przeszkadzać. W związku z tym że na emigracji kontakty z rodakami są czasami trudniejsze i zwyczajnie nie ma gdzie poznać kogoś sympatycznego, to niektórzy zdecydowali się rozwiązać ten kłopot, przy okazji trochę zarabiając. Niezwykle popularne pośród singli wśród Polonii stały się randki w uk. Poznać na nich można ludzi o podobnych zainteresowaniach, przeżyć ciekawą przygodę lub nawet spotkać kogoś naprawdę bliskiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 15:54:02
Tagi: podróż, Wielka Brytania, Anglia, dziewczyny, Młodzi ludzie, samotność, nowe życie