DkPanc

W jaki sposób wybrać właściwe suplementy na przyrost masy?

Chodzenie na siłownię i dbanie o swoją formę jest aktualnie trendy. Trenują nie tylko młode, ale i starsze osoby chcące jak najdłużej cieszyć się właściwą kondycją. Niejeden człowiek marzy o tym, by szybko uzyskać rezultaty i pochwalić się efektowną figurą, toteż wykorzystuje suplementy na masę. Niniejsze preparaty mogą być skuteczne, należy wyłącznie być zorientowanym, jak wybrać właściwe.
siłownia
Na podstawie: http://www.sport-shop.pl/
Najważniejsze to zapamiętać, iż każdy człowiek jest inny i nie wszystko, co świetnie działa na kolegę, niekoniecznie spowoduje takie skutki i dla nas. Na dzisiejszym rynku działa wiele firm, zatem nie powinniśmy mieć trudności z wyszukaniem różnorodnych środków i wypróbowaniem ich.Najlepiej jest nabyć ciekawiący nas produkt, a następnie sprawdzić suplement o podobnym składzie innej firmy i zdecydować, po którym czujemy się lepiej. Jeśli z kolei coś nam szkodzi, zmieńmy skład i też obserwujmy swój organizm. Możemy wybierać spośród różnorodnych środków. Co się do nich zalicza?

Bez wątpienia jest to kreatyna, która wspomaga proces nawodnienia komórek oraz syntezę białek mięśniowych. Dodatkowo zwiększa wytrzymałość, a także obniża próg odczuwania bólu powodując, że możemy ćwiczyć więcej – jednakże – bez przesady. Mięśnie powinny mieć czas na regenerację, w przeciwnym wypadku jedynie zrobimy sobie krzywdę.

Kreatyna może kumulować się w nerkach, toteż trzeba uważać. Drugim suplementem jest glutamina, którą organizm sam wytwarza, jednakże w okresie większej aktywności fizycznej wymaga go więcej. Tworzy czystą masę mięśniową oraz powiększa zasób glikogenu mięśniowego. Ponadto usprawnia funkcjonowanie jelit, jeśli mamy z tym problemy.

Nie można zapominać o odżywkach białkowych, jeżeli nasza dieta ich nie zawiera. Jeśli deficyt białka nam nie grozi, nie decydujmy się na tą odżywkę, gdyż w nadmiernej ilości powoduje zakwaszenie organizmu oraz problemy neurologiczne. Ważne są także aminokwasy, jakie wpływają na syntezę białek i zachodzące w organizmie procesy anaboliczne.

Należy wiedzieć, że żadne suplementy na masę nie działają natychmiast i nie mają zastępować treningu, ale jedynie go wspierać. Dlatego wybierajmy mądrze, by cieszyć się efektami, jakich oczekujemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 13:37:01
Tagi: siłownia, treningi, suplementy