DkPanc

Rola fizycznej aktywności i sportowego trybu życia na rozwój i utrzymanie zdrowia młodego pokolenia.

Sport ma duże znaczenie w życiu większości z nas, ale nadal zbyt wiele ludzi nie przykłada zupełnie uwagi do aktywności fizycznej. W rzeczywistości wszystko zaczyna się już w wieku dziecięcym - jeśli w młodych ludziach nie zacznie się szczepić chęci do uprawiania sportów, to trudno może być oczekiwać tego, że w starszym wieku będzie im się chciało systematycznie ćwiczyć. Więc tak naprawdę to od rodziców musi wyjść przykład, to oni muszą pokazać swoim dzieciom, w jaki sposób jeździ się na rowerze, kopie piłkę czy pływa.
tutaj
Dzieci są doskonałymi naśladowcami, tak więc jeśli ojciec po powrocie z pracy siada na następne godziny przed komputerem, to trudno będzie oczekiwać, że syn czy córka zachowywać się będą w inny sposób. A w rzeczywistości wcale dużo nie potrzeba, żeby w aktywny sposób wykorzystywać wolny czas. Można znaleźć jakiś dobry sklep sportowy wrocław, zakupić tam kilka akcesoriów takich jak piłkę, rakietki do ping-ponga czy badmintona albo po prostu kąpielówki, i bez problemów można uczyć swoje dzieci, w jaki sposób aktywnie wypoczywać.

Jeżeli dziecko nauczy się uprawiać różne sporty i w aktywny sposób spędza czas, to powinno mu to zostać w starszych latach. Wiele dzieci może jednak mieć większe aspiracje i zaczyna mocniej trenować jakiś wybrany przez siebie sport (polecamy gumy treningowe). Dla rodziców będzie się to wiązać to z dobrą organizacją czasu i dodatkowymi kosztami, bo będzie trzeba opłacić trenera i zakupić odpowiedni strój czy sprzęt sportowy. Sporym wydatkiem dla budżetu niekiedy może też być letni camp sportowy, na którym w czasie pobytu najmłodsi miłośnicy jakiejś dyscypliny trenują intensywnie pod czujnym okiem doświadczonych trenerów.sprzęt na siłowni
Napisał: torbakhopper
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie obozy są doskonałym sposobem na znaczne poprawienie techniki, bo w ich trakcie dzieci rzeczywiście mogą mieć sporo intensywnych treningów (sprawdź tu). Należy mobilizować dzieci, żeby zajęły się czynnym uprawianiem któregoś ze sportów - nawet jeżeli nie zostaną znanymi zawodnikami, to z pewnością dużo się nauczą. No i rzecz jasna skorzysta na tym ich zdrowie, bo wiadomo jest powszechnie, że sport i aktywność fizyczna bardzo pomagają w jego utrzymaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-13 09:30:07
Tagi: zdrowie, sport, sprzęt sportowy, obozy