DkPanc

Jak zacząć zabawę z graniem w tenisa, jaki będzie potrzebny podstawowy sprzęt do grania

Jeszcze do niedawna tenis uznawano za snobistyczną dyscyplinę, dostępną jedynie dla nielicznych. Wynikało to z paru rzeczy, przede wszystkim z braku kortów, jakie dostępne były jedynie w dużych miejscowościach, dlatego też mieszkańcy pozostałej części kraju mogli mieć z nim styczność jedynie na ekranie telewizora.
rakieta
Napisał: Tatiana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Problemem był też dostęp do samego sprzętu, był on ciężki do zdobycia, kosztował bardzo dużo i było na niego stać tylko nielicznych. Lecz od pewnego czasu sytuacja zaczęła się zmieniać, na nowo projektowanych obiektach przeznaczano również miejsce na tenisowe boisko, a podstawowy sprzęt tenisowy stał się dostępny dla każdego (dużo więcej przeczytasz na tej stronie). Tak więc gra na poziomie amatorskim dużym problemem już nie jest, lecz jedna rzecz nie zmieniła się jednak zupełnie. Jeśli ktoś będzie chciał grać zawodowo i osiągać sukcesy, to liczyć się musi z dużymi kosztami, sprzęt na wysokim poziomie, trenerzy, wynajem sali i duża ilość turniejów są dziś poza możliwościami zdecydowanej większości rodzin, więc pod tym względem tenis nadal jest sportem dla wybranych.Tak rzeczywistości do rozpoczęcia przygody z ziemnym tenisem wystarczy odrobina chęci i odpowiedni strój, bo na większości kortów można bez żadnego problemu pożyczyć jakąś rakietę wraz z jego wynajmem.

piłka tenisowa
Napisał: superscheeli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli jednak ktoś będzie chciał zaangażować się nieco bardziej w granie, to jednak powinien pomyśleć o własnej rakiecie. Jeżeli kupi się sprzęt markowy, znanego producenta, takiego jak na przykład Wilson (przeczytaj informacje na novasport.pl), Head albo Dunlop, to będzie on służył przynajmniej kilka lat, chyba że ktoś będzie robił tak dużo postępów, że zechce wymienić używaną rakietę na nową, lepiej dopasowaną do umiejętności i stylu gry. Posiadając kwotę trzystu złotych zakupić się już da dobrą rakietę, niestety wydawanie pieniędzy na produkty za trzydzieści zwyczajnie będzie stratą. Podczas wyboru rakiety dobrze będzie poprosić o pomoc jakiegoś doświadczonego sprzedawcę, znajdzie on model dopasowany do wysokości, preferowanego stylu gry i stopnia zaawansowania. Warto wcześniej także pograć kilkoma różnymi rakietami, żeby chociaż trochę wiedzieć, co się będzie potrzebowało.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-20 10:05:11
Tagi: sale, trenerzy, boiska, rakiety