DkPanc

Pozbądź się kilogramów na wiosnę!

Otwierasz szafę, zdejmujesz z wieszaka spódnicę, zakładasz... Nieprawdopodobne. Czyżby skurczyła się w praniu? „Powinnam zastosować dietę” - głośno myślisz i w tej samej chwili opuszcza Cię dobry humor|. A kremowe ciastko do popołudniowej kawy?

http://www.potrafiszschudnac.pl/ebooki/
Napisał: UrbaneWomenMag
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fakt, żadna z nas nie lubi się odchudzać. Z prostej przyczyny: dieta oznacza zazwyczaj rezygnację z produktów którymi zwykle poprawiamy sobie nastrój. Ze smacznych kolacji którymi poprawiamy sobie kiepskie samopoczucie po niełatwym dniu, ze słodkości przynoszących ukojenie w stresujących momentach. Jednak czy tylko jedzeniem możemy poprawić sobie nastrój? Nie. Podobnie zadziała wciągająca lektura, ciepła kąpiel lub wizyta u fryzjera. Bycie na diecie naprawdę może być przyjemne. Z tego względu wykreślmy z bazy używanych słów słowo: dieta. To nie dieta, lecz nowy, zdrowy styl życia.

Po pierwsze: dużo zależy od tego, ilu kilogramów mamy zamiar się pozbyć. Jak zdążyłyśmy zaobserwować, co jakiś czas opracowywane są coraz to nowe, cudowne sposoby na ich zrzucenie. Istotne jest jednak byśmy z namysłem podeszły do tematu. Drastyczne diety mogą nas zniechęcić i spowodować uczucie rozdrażnienia.

Dołóżmy więc starań aby nasze posiłki były bogate w witaminy i minerały, ubogie w puste kalorie i przede wszystkim smaczne. Tylko wówczas niegroźny nam będzie efekt jojo. Każdy kęs przeżuwajmy powoli, delektujmy się smakiem potraw i pamiętajmy o piciu wody przed i podczas posiłków. Znajdźmy też sposób na relaks. Przeczytajmy książkę, znajdźmy w sieci artykuły o odchudzaniu, fora, na których możemy liczyć na osoby z podobnym problemem. To może być każde zajęcie – byle nie gotowanie!Zdrowa, czyli jaka dieta?
Napisał: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.
Wiosna to idealny czas na zrzucanie kilogramów, ale pamiętajmy, iż najlepsza dieta nie pomoże, jeżeli nie będziemy się ruszać. Dynamiczne spacery w pierwszych dniach wiosny dodadzą nam energii do działania. Reszta pań, bardziej spragniona ruchu i szybszych efektów może wybrać się na jogging lub fitness.

A gdy nadejdzie chwila zwątpienia, kiedy przejdzie nam przez głowę myśl: „pasuję”, wyobraźmy sobie siebie za parę miesięcy. Ba! Za parę tygodni! Zadowolone, smuklejsze, po prostu piękniejsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-29 08:02:40
Tagi: zdrowie, dieta, jogging, gotowanie, jojo