DkPanc

Jak zmieniły się gry po rozpowszechnieniu internetu, przegląd najbardziej popularnych gier strategicznych.

Jedną z najbardziej popularnych współcześnie form rozrywki jest granie na komputerze. Zresztą nie ma się co dziwić, jeżeli jakiś sprzęt nada do tego, aby go użyć do zabawy, to na pewno wykorzystany on zostanie, a w końcu komputery bardzo dobrze będą się do tego nadawać. Coraz wydajniejsze układy graficzne i algorytmy sterujące wyświetlaniem powodują, że współczesne gry mogą zachwycić możliwościami graficznymi, ale nie da się im też odmówić wyjątkowej grywalności.
zobacz tu
Co chwilę pojawiają się kolejne tytuły w sprzedaży, czy to jako zupełnie nowe gry, czy też wznowienie starych hitów. Do rozwoju gier w dużym stopniu przyczyniła się sieć internetowa, dając graczom zupełnie nowe możliwości. Wcześniej gry były instalowane na komputerze z płytek, i w najlepszym przypadku można było zagrać z innymi w sieci wewnętrznej. Obecnie internet znosi wszelakie bariery, dzięki temu że gry działają na maszynach producenta, to jest nieograniczony dostęp do nich - nie ma żadnego problemu, żeby pograć z ludźmi z innego kraju czy nawet kontynentu.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są gry strategiczne na komputer. W nich raczej się nie liczy szybkie klikanie w klawiaturę czy przyciski myszy, lecz umiejętności strategiczne i taktyczne. Rzecz jasna szybkie podejmowanie decyzji też ma duże znaczenie, bo gry te często działają w czasie rzeczywistym, ale zdecydowanie najważniejszą rolę będzie odgrywać obranie najlepszej do okoliczności strategii. Gracz wciela się w tych grach w rolę dowodzącego jakimś stanem zasobów, na przykład oddziałami wojskowymi czy mieszkańcami miasta.Scena z gry
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
W trakcie gry należy swoje zasoby rozwijać jak się tylko da, jednocześnie pamiętając o tym, że inni gracze mogą w tym niekiedy dość brutalnie przeszkadzać. Jedną z najbardziej popularnych gier o takim charakterze w wersji mobilnej jest Heroes Online (dowiedz się więcej). Gra ta jest kontynuacją jednego z największych przebojów z tego rodzaju na tradycyjne komputery, i czerpie z niej wszystko to, co najlepsze. Doskonałe możliwości graficzne i bardzo duża grywalność sprawiły, że jest to dzisiaj jedna z najpopularniejszych gier tego typu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-05 11:33:31
Tagi: komputery, grafika, gry