DkPanc

Wybieramy zespół muzyczny na przyjęcie weselne. Na co powinniśmy patrzeć ?

Uroczystości ślubne to zdarzenie jedyne w swoim rodzaju. Ktoś kto miał możność w nich uczestniczyć na pewno wskaże na ich unikatowy klimat. Kolorytu całej imprezie bez wątpienia przydaje orkiestra weselna - to ona wybija rytm zabawy. Największy wpływ na trzymanie odpowiedniego pulsu biesiady ma lider kapeli, który jest równolegle wodzirejem. Jego charyzma, zdolności showmana, interakcja z gośćmi - to składniki, od jakich będzie zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia.

Zespół weselny
Napisał: Dennis Jarvis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stąd też tak poważną materią przed którą stają wszystkie pary młode planujące uroczystości weselne, jest znalezienie odpowiedniego zespołu weselnego. Warto temu zagadnieniu poświęcić więcej zaangażowania. Czym więc się pokierować przy dopełnianiu tak ważkiego wyboru?
Wydaje się, iż - wobec tego o czym wzmiankowaliśmy w pierwszej części artykułu - sprawa cen jakie narzucają muzyczne zespoły weselne (http://strings.art.pl) nie może być najważniejsza. Niestety jednakże wiemy, iż każdy budżet ma ograniczenia. Z tej przyczyny nim zaczniecie poszukiwania odpowiedniej grupy, winniście wstępnie wskazać jaką kwotę jesteście w stanie oddać na tenże właśnie punkt wydatków w budżecie ślubnym. Warto niemniej jednak mieć na uwadze ażeby w tym wypadku z dużym wyczuciem przyjmować kryterium opłaty. Szczędzenie za każdą ceną to prosta droga do najęcia słabej grupy i zrujnowania całych uroczystości.

Następną kwestią będzie praktyka kapeli weselnej. Rzecz jasna mamy tu na myśli praktyczne doświadczenie w występach właśnie na uroczystościach weselnych. Ma to o tyle duże znaczenie, iż przyjęcia weselne cechują się specyficzną aurą, której nie wszyscy muzycy potrafią podołać. Przede wszystkim to częsta interakcja z uczestnikami uczty weselnej (sprawdź więcej), stałe podkręcanie tempa akcji poprzez nawoływanie do rozrywek lub toastów. To przewodzący grupy - wodzirej odpowiada za utrzymanie odpowiedniego tempa rozrywek oraz odpoczynku. To również kapela weselna prowadzi najważniejszy punkt obrzędów weselnych, to jest oczepiny.
Ostatnią kwestią są instrumenty na których grają muzykanci. O ile potrzebujemy skrzypce na ślub - musimy szukać orkiestry wśród których członków przynajmniej jeden z muzyków umie zagrać na skrzypcach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-03 10:29:22
Tagi: instrumenty, orkiestra, Kapela, budżet, Muzycy