DkPanc

Gdy chcesz w tym sezonie wystartować w zawodach triathlonu, nie zapominaj o treningu przygotowującym

Aktywność ruchowa jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, pozwala zachować ciało w świetnej formie, jak także staje się źródłem ogromnej przyjemności. Istnieje wiele interesujących form wypełniania wolnego czasu, a sport można uprawiać tak i dla samej przyjemności, jak również w duchu rywalizacji. Ciekawym wyzwaniem potrafią okazać się treningi triathlonowe.
Piotr Adamczyk
Napisał: Giant
Na podstawie: Giant
Triathlon szczyci się dosyć znacznym zainteresowaniem u naszych rodaków

Nie brakuje osób, które poświęcają wolny czas wprawianiu się w triathlon, jak również uczestnictwu w licznych turniejach w tej dyscyplinie. Triathlon to dyscyplina wiążąca w sobie trzy rodzaje aktywności: zawodnicy najpierw płyną, jadą na rowerze, a na końcu biegną. Całkowity czas obejmuje również zamianę stroju i wyposażenia sportowego, więc sportowiec (http://www.smoothclinic.pl/blog/6-depilacja_sportowcow) powinien odznaczać się naprawdę doskonałą kondycją i świetną zwinnością. To znaczy, że osoby, które zamierzają oddawać się trenowaniu triathlonu, powinny bardzo poważnie podejść do treningów, żeby właściwie się przyszykować.

Trening do triathlonu należy starannie zaplanowaćKażda z dziedzin sportu składających się na triathlon obliguje do dobrego przygotowania oraz żadnej nie powinno się bagatelizować. Planując inaugurowanie sezonu triathlonowego oraz wzięcie udziału w urządzanych wydarzeniach sportowych odpowiednio wcześnie należy przystać do intensywnych treningów. Według profesjonalistów trening do triathlonu trzeba bardzo starannie zaplanować, rozdzielając dostępny czas na poszczególne dyscypliny. Połowa przygotowującego do triathlonu powinna przypaść na rower, a pozostały czas należy podzielić między bieg i pływanie we właściwych proporcjach: 20 i 30%.

Przed sezonem należy określić własne słabe strony

Każdy sportowiec posiada własne słabe strony, które potrafią źle wpływać na końcowy wynik. Trzeba umieć zdawać sobie z nich sprawę, a następnie zrobić wszystko, by je poprawić i tym samym dążyć do ciągle lepszych efektów. Decydując się na podjęcie przygotowań do triathlonu, należy pamiętać, żeby zacząć je wystarczająco wcześnie oraz móc porządnie przyszykować się do potencjalnych zawodów sportowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-15 09:54:07
Tagi: sportowiec, rower, triathlon, życia, zawodnik