DkPanc

Planujesz pojechać na Kaszuby? Przekonaj się, z jakich atrakcji turystycznych powinieneś skorzystać

Kaszuby to jeden z piękniejszych obszarów Pomorza. Jeżeli zamierzasz przyjechać tutaj na urlop, musisz zorientować się, jakie atrakcje turystyczne są dostępne dla ciebie, aby zobaczyć te, jakie wywołają twoje największe zainteresowanie.


Więcej o atrakcjach na Kaszubach
Napisał: Doug McCaughan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co w związku z powyższym proponują Kaszuby? Atrakcje turystyczne, jakie doceni cała rodzina, to przede wszystkim piękne lasy i jeziora, nad którymi można spędzić naprawdę miłe chwile, nie tylko zażywając kąpieli słonecznych, lecz i kąpiąc się bądź korzystając z rewelacyjnych sportów wodnych. Zaliczają się do nich np. kajaki, które zapewniają radość i małym, i tym większym urlopowiczom - popularne atrakcje turystyczne na Kaszubach.

Poza atrakcjami wodnymi czeka tutaj na nas dużo szlaków turystycznych i niezwykłych parków krajobrazowych. Zobaczymy w nich wiele gatunków zwierząt i ptaków, rzadkie gatunki dobrze jest sfotografować, by mieć pamiątkę do swojego wakacyjnego albumu. Wybierając się na wycieczkę rowerową można zachwycać się urzekającymi pejzażami oraz zobaczyć jeden z licznych zabytków, na przykład Kaszubską Wieżę Widokową im. Jana Pawła II. Będąc w jednej ze szczególnie znanych wsi kaszubskich, dokładniej mówiąc w Szymbarku, można wejść do domu do góry nogami.

Brusy zaś to sposobność odwiedzenia prawdziwej kaszubskiej chaty, w której można przyjrzeć się ok. czterystu przedmiotom dawnego użytku. To dziedzictwo poprzednich pokoleń. Wśród tych przedmiotów można odszukać między innymi stare noże, koszyki, garnki czy podkowy dla koni. Nie można też zapomnieć o zamku pokrzyżackim w Bytowie, w jakim mieści się muzeum i restauracja (więcej atrakcji turystycznych na www.ruszajwpolske.pl). Na dziedzińcu zamku wielokrotnie przygotowywane są turnieje rycerskie i różnego rodzaju koncerty, w jakich dobrze jest wziąć udział, aby świetnie się bawić. Na Kaszubach niewątpliwie nie dopadnie nas nuda.


gdzie znaleźć nocleg na Kaszubach
Napisał: Szymon Nitka
Na podstawie: http://www.flickr.com
to jeden z najbardziej przyjemnych okresów w roku, toteż postaraj się zaplanować je w jak najlepszy sposób. Najistotniejsze to wybrać odpowiedni kierunek i zweryfikować, jakie atrakcje są tam dostępne. Jak zdążyłeś spostrzec, Kaszuby będą idealną propozycją dla całej rodziny, toteż już dziś poszukaj komfortowego noclegu w hotelu lub pensjonacie oraz zacznij liczyć dni do urlopu. Wyjątkowo polecane są również gospodarstwa agroturystyczne, w jakich czekają na nas pięknie zaaranżowane wnętrza oraz pyszne, domowe jedzenie. Na pewno fantastycznie w nich odpoczniesz, ciesząc się bliskością natury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-05 16:12:01
Tagi: nocleg, wycieczka rowerowa, Muzeum, parki krajobrazowe