DkPanc

Opony – dlaczego mają tak duże znaczenie dla bezpieczeństwa pasażerów i czemu należy je regularnie wymieniać?

Współcześnie bardzo dużo osób posiada własny samochód. Samochody nie są towarem luksusowym, ponieważ na rynek stale wypuszczane są samochody ekonomiczne oraz rzeczywiście tanie. Dodatkowo, bardzo dużą popularnością cieszą się samochody używane, proponowane w przystępnych cenach.

opona samochodowa
Napisał: Nikita Novozhilov
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety, liczba wypadków na polskich drogach jest dalej rzeczywiście duża. Statystyki wręcz przerażają. Należy wobec tego zadbać o bezpieczeństwo własne i pasażerów, nie tylko dzięki ostrożnej oraz spokojnej jeździe. Bardzo duże znaczenie ma stan techniczny samochodu, a przede wszystkim jego opony, które należy wymieniać, dopasowując do warunków atmosferycznych. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na opony letnie (sprawdź HURTopony) i zimowe, gdyż są świadome tego, jak duży wpływ mają one na jazdę samochodem. Opony na zimę są odpowiednio przystosowane do kłopotliwych warunków atmosferycznych oraz gwarantują lepszą przyczepność do podłoża.

W dodatku, ten rodzaj opon sprawia, że hamowanie nie sprawia tak wielu kłopotów, co podczas polskiej zimy ma duże znaczenie. (opony) Niestety, ta pora roku czasami obfituje w mrozy i opady śniegu, co powoduje, że drogi są śliskie i niebezpieczne. Nie warto odkładać wymiany opon letnich na zimowe, ponieważ najczęściej zdarza się, że zima przychodzi niespodziewanie i kierowcy, a tym bardziej ich samochody, nie są do niej przygotowani. Czemu w takim razie należy koniecznie mieć oddzielne opony na lato?Głównie ze względu na fakt, że nawierzchnia dróg podczas ciepłych miesięcy jest całkiem inna i wykorzystywanie opon zimowych w tym okresie mogłoby je przedwcześnie zniszczyć. Rzecz jasna, wielkie znaczenie ma jakość kupowanych opon. Zdecydowanie nie należy na nich oszczędzać. W podbramkowych sytuacjach bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażera jest w dużej mierze uwarunkowane posiadanymi oponami. Jeśli ma się kłopoty z wyborem najbardziej stosownego produktu, o zdanie warto jest zapytać sprzedawcę. Co więcej, należy pamiętać o odpowiednim składowaniu opon w suchym miejscu, z daleka od źródeł potencjalnych uszkodzeń. Sposób dbania o opony określa ich żywotność, a co za tym idzie, umożliwia oszczędzanie pieniędzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-20 12:41:56
Tagi: samochód, przyczepność, nawierzchnia