DkPanc

Kabury - czym są oraz jak można kupować profesjonalne kabury

Kabura jest to rodzaj pokrowca czy futerału, jaki służy do noszenia pistoletu. Kabury są aktualnie uniwersalnie używane, ze względu na ich funkcjonalność, praktyczność oraz ogromną wygodę użytkowania. Zazwyczaj przypinane są one do pasa, niemniej czasami mają również specjalną uprząż, dzięki czemu broń można nosić pod pachą.

broń
Na podstawie: sxc.hu
Kabura musi być mieć właściwą konstrukcję, która zapobiegnie wypadnięciu broni - najczęściej są one zakrywane od góry. Dodatkowo kabury nierzadko mają także dodatkowe kieszonki, jakie służą na przykład do noszenia amunicji, magazynków lub też innych ważkich fragmentów wyposażenia, takich jak przykładowo wyciora.

Obowiązkowe nakazy mówią o tym, że kaburę wolno nosić na pasie oficerskim/żołnierskim na prawym boku, na prawym udzie, w ubiorze polowym a także na pasie udowym. Do tego kaburę wolno również nosić na szelkach w ubiorze cywilnym bądź w mundurze oraz na pasie, który położony jest przez ramię.

Wiemy już czym są kabury, i także jak wolno je nosić, wskazane jest więc zastanowić się gdzie taką kaburę wolno dostać. Rzecz jasna okazałą ofertą kabur posiadają współcześnie sklepy militarne, które proponują przeróżne typy broni oraz podstawowe akcesoria bądź wyposażenie - zobacz tutaj. Przeglądając oferty sklepów militarnych bez wątpienia znajdziemy interesujące modele i rodzaje kabur, jakich również jest współcześnie niemało.Sklepy militarne cieszą się współcześnie ogromną sławą, w szczególności te, jakie działają online, ponieważ mają atrakcyjną i bardzo rozległą ofertę, a w tak wielkim asortymencie na pewno każdy Klient znajdzie odpowiednie kabury albo inne interesujące go artykuły. Dodatkowo nie w każdym mieście znajduje się stacjonarny sklep militarny, w związku z tym nie każdy z nas ma ewentualność osobistego zrobienia zakupów w takim sklepie. Za to do Internetu ma w dzisiejszych czasach dostęp praktycznie każda osoba, łatwo więc możemy odszukać rekomendowany sklep militarny oferujący kabury i inne tego typu towary.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-28 08:38:54
Tagi: Wyposażenie, kieszonki, sklepy militarne