DkPanc

Gry planszowe wróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?

Nurty w rozrywce się zmieniają, pokazują się świeże gry, ale ponadczasowe gry raczej nie wychodzą z mody. Ostatnio powrót na salony przeżywają planszówki i można zauważyć to właściwie wszędzie. Możemy pograć nie tylko w kawiarenkach, ale też na turniejach i konwentach im dedykowanych.
impreza
Napisał: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak naprawdę powrót do gier planszowych rzeczywiście jest zauważalny na każdym kroku. Przede wszystkim – pojawiło się bardzo dużo sklepów w internecie, w których można je zamówić, sklepy stacjonarne również proponują wielki wybór, a w dużych centrach handlowych pokazały się sklepy-wyspy, sprzedające najpopularniejsze planszówki i różne poręczne gry karciane. Oczywiście jest trochę gier, które są edukacyjne czy edukacyjno-rozrywkowe, lecz w ogromnej części półki zajmuje ogromny wybór planszówek, jakie ogólnie można okrzyknąć grami imprezowymi. Nadają się zwłaszcza na party ”wysokoprocentowe”, zwłaszcza, że wiele z nich z picia alkoholu też robi element gry (a z kieliszków pionki).
Tego typu gry imprezowe pojawiają się też na wieczorach kawalerskich i panieńskich, mając za zadanie wydobyć z narzeczonych najskrytsze tajemnice albo intymne wyznania. Jeżeli umawiamy się z kimś do kawiarni albo po prostu na piwko, też możemy zagrać w różnego typu gry, bo część knajpek, szczególnie niszowych, obok książek czy gazet oddaje do dyspozycji klientów kosz z planszówkami. Gry imprezowe to często także fajny sposób na zintegrowanie osóbna wczasach albo integrację zespołu w miejscu pracy.

Promocją gier są imprezy adresowane do środowiska graczy, urastające do rangi naprawdę wielkiego widowiska. Na imprezach można pograć nie tylko w odświeżone klasyki, ale też w zupełne nowości, mające dopiero swoją premierę. Gry planszowe
gry imprezowe
Napisał: AlphaGeek
Na podstawie: http://www.flickr.com
również świetnie sprawdzą się jako prezent, zwłaszcza kiedy nie za dobrze znamy kogoś, kogo chcemy obdarować. Gry to także dobry sposób na podarowanie czegoś oryginalnego młodej parze zamiast kwiatów, a co umili długie zimowe wieczory lepiej niż niejeden film.

W erze gier na telefon czy tablet, które posiadają ten walor, iż zawsze nosimy je przy sobie, gry planszowe odnoszą naprawdę duży sukces.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-01 13:04:53
Tagi: gra, Zespół, impreza