DkPanc

Jak robimy zakupy? Czy można je jakoś podzielić? Są takie ważniejsze oraz mniej istotne?

Każdy z nas robi zakupy, choćbyśmy chcieli tego zaniechać. Robione zakupy możemy rozdzielić na te dokonywane prawie codziennie, są to zakupy jedzeniowe, oraz te, które robimy od czasu do czasu, bardziej przemyślane, do których się przygotowujemy. Spożywcze możemy zaliczyć do tych niezbyt ważnych, są rzecz jasna niezbędne, aby zrobić posiłek, lecz szybko o nich zapominamy.


zakupy przez interenet
Napisał: garethjmsaunders
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/garethjmsaunders/2065891945/
Te drugie są dosyć istotne, gdyż wydajemy na nie większą ilość gotówki naraz, dlatego nie są raczej przypadkowe albo impulsywne. Tego rodzaju zakupy muszą być właściwie przemyślane, ponieważ jeśli musimy zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych na samochód to na pewno nie chcielibyśmy strasznie się rozczarować. Jednak, niektórzy nawet, kiedy wydają dużo pieniędzy to robią zakupy dość porywczo, na przykład jak auto, to przekonał ich kolor lub przez inne argumenty, które mogą nie mieć żadnego wpływu na późniejsze używanie go. Tymczasem, najważniejsze są parametry techniczne, to one mówią nam czy dana rzecz będzie solidna oraz będzie nam służyć dosyć długo.

Z wieloma przedmiotami tak jest, nie muszą być nawet tak drogie jak samochód, lecz kosztują trochę i muszą się sprawdzać. Jak na przykład zastanawiamy się jakie karty sieciowe są dobre, to gdy przeanalizujemy dokładnie wszelkie parametry dowiemy się, iż z pewnością karty sieciowe tp link, wybór jest spory: . Pozostając w temacie to samo możemy powiedzieć o kartach pamięci, a szczególnie karty pamięci lexar. Ogólnie jest kilka marek na rynku, które mogą pochwalić się taką opinią, że od razu jesteśmy pewni, że dany produkt to świetny wybór. Wiele jest takich marek, na przykład kef.


Wszystko to znajdziemy http://taniomania.pl/t/kef. Takie zakupy więc są pewne, gdyż produkty konkretnej firmy zostały przed nami wypróbowane dlatego wiemy, że opłaca się kupować przedmioty z logiem takiej marki. To niesamowicie przydatne, ponieważ kiedy coś droższego, co ma nam służyć na długi czas, nie chcielibyśmy na pewno na darmo wydać pieniędzy. Jeśli na co dzień aż tak bardzo nie musimy o tym myśleć (choć byłoby to wskazane), to jednak w tych bardziej zaawansowanych ma to duże znaczenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-13 12:38:17
Tagi: pieniądze, zakupy