DkPanc

Moda dla dzieci – czy warto jej ulegać? Czym powinniśmy się kierować, dobierając ubranie dla naszego malucha?

Ogromna część ludzi dość mocno ciekawi się modą. Należyty dobór garderoby uznajemy za część naszej atrakcyjności fizycznej, objaw troski o to, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez ludzi. I jest w tym trochę racji – w końcu każdy z nas ma różnorodne kolory i fasony, jakie do niego mniej lub bardziej pasują.

Buty sportowe dziecięce A jak to wygląda, jeśli chodzi o dzieciaki? Tutaj przy wyborze ubrań i dodatków powinniśmy brać pod uwagę nade wszystko zdrowie oraz komfort maluszka. Obecnie dobór ubrań dla najmłodszych jest naprawdę obszerny. Są one wzorowane na tych przeznaczonych dla dorosłych, można się bawić, kreować różne stylizacje. Ale czy to na pewno konieczne? Czy półbuty i buty dziecięce powinny przypominać te z najnowszej kolekcji, aby nasza pociecha odpowiednio się w nich czuła? Chyba nie za bardzo. To raczej nasza fanaberia nieźli rzeczywista potrzeba dziecka. Rzecz jasna wszystko zależy również od wieku, lecz brzdąc prawdopodobnie chciałby się po prostu swobodnie czuć oraz miło bawić, a to my mu dyktujemy swoje upodobania oraz ambicje. Chcemy, żeby robiło dobre wrażenie, było lepsze od pozostałych dzieci oraz ich rodzice podziwiali naszą pociechę.
buty dla dzieci
Napisał: C x 2
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale rozważmy dobrze – czy nie najlepszym wyborem będą po prostu normalne buty sportowe dziecięce? W końcu maluchy sporo się ruszają, biegają, szaleją. Musi im być w związku z powyższym nade wszystko wygodnie, ale istotna jest również swoboda i bezpieczeństwo. Ich kości, stopy dopiero się kształtują, rosną, ważne dlatego, by buty pozwalały na właściwy rozwój organizmu oraz ani go nie zwalniały, ani nie zniekształcały.Buty Riko
Poza tym zastanówmy się, czy warto już tak malutkim dzieciom wpajać kult wyglądu zewnętrznego, pokazywać, że nasza pozycja w społeczeństwie zależy od tego, co założyliśmy na siebie. W końcu nie wszyscy rodzice są w równie dobrej sytuacji materialnej, a nie powinno to być przyczyną powstawania sztucznych podziałów między dzieciakami. Pozwólmy im być sobą, poznawać przeróżnych ludzi oraz zachowywać się naturalnie. Pozwólmy im samemu decydować, co będą na sobie miały każdego dnia. Na pewno w przyszłości będą nam za to dziękować, ciesząc się, że miały normalne, szczęśliwe dzieciństwo bez sztuczności i krzywdzących uprzedzeń.Dom dla nóg?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 12:18:19
Tagi: moda, wygląd, dzieci