DkPanc

Jak zachować wspomnienia?

Zatrzymywanie ważnych chwil było dla ludzi ważne od zawsze. Kiedyś robiono to, malując obrazy. Teraz już mamy na szczęście zdecydowanie prostsze oraz sprawniejsze możliwości – możemy po prostu robić zdjęcia i kręcić filmy. Zaczęło być to realne jednakże zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Wówczas tylko w formie czarno-białej. W niniejszym czasie kamery oraz aparaty posiadali jedynie specjaliści. Były one drogie i mało kogo było na nie stać. Z tej przyczyny uwieczniano tylko naprawdę istotne okazje, takie jak śluby, chrzciny lub pogrzeby.

kamerka
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Starsze osoby posiadają zatem mało zdjęć ze swojej młodości. Powoli zaczęło się to zmieniać. Już dwadzieścia lat temu aparat fotograficzny gościł w tak naprawdę każdym polskim domu. Jednakże na początku działały one całkiem inaczej niż teraz. Żeby zrobić zdjęcie, trzeba było mieć rolkę, którą potem zanosiło się do fotografa, by mógł ją wywołać. W dzisiejszych czasach jest to o wiele łatwiejsze. Posiadamy aparaty cyfrowe, jakimi da się zrobić zdjęcie w przeciągu zaledwie sekundy, a później z miejsca obejrzeć ujęcie i zadecydować czy nam się ono podoba, czy nie. Niektórzy rozporządzają znakomitym sprzętem, takim jak na przykład zapowiadany GoPro Karma (sprawdź najnowsze szczegóły: http://www.gohero.pl/dron-gopro-karma), lecz tak naprawdę tego rodzaju aparaty są aktualnie wbudowane w każdy telefon komórkowy. Wykonujemy więc znacznie więcej fotografii niż wcześniej, aniżeli jeszcze te 10 lub nawet 5 lat temu. „Pstrykamy” tak naprawdę codziennie, w kompletnie zwyczajnych sytuacjach. Mamy sposobność, by takie fotografie od razu przesłać swoim przyjaciołom czy podzielić się nimi ze znajomymi na portalach społecznościowych.kamera sportowa
Napisał: Gordon Tarpley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czasem jednakże trafia się, iż aparat zainstalowany w telefonie nam nie starcza. Nie ma w tym nic dziwnego – przecież z reguły nie są one nazbyt dobrej jakości. Na co dzień może i są odpowiednie, lecz już przy wyjątkowych okazjach – niestety w zasadzie nie. Dlatego stale nie odchodzą do lamusa lepsze aparaty czy też np. kamery sportowe, jakie pozwalają nam osiągnąć szczególnie wysoką oraz faktycznie wyjątkową jakość nagrywanych materiałów. Ich kupno wiąże się zazwyczaj z dosyć wysokimi wydatkami, ale to i tak nie odstrasza wielbicieli pięknych zdjęć oraz zapierających dech w piersiach filmów. Przecież czego się nie robi, aby zatrzymać swe najlepsze wspomnienia?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 15:08:12
Tagi: aparat, fotografie, sprzęt, nagrywanie