DkPanc

January 2016 archive

Sport to zdrowie, ale niech będzie też bezpieczny!

rozmowa z lekarzem
Napisał: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób jest miłośnikami sportu i nie ulega wątpliwości, że te zwłaszcza ekstremalne narażają nasze życie i zdrowie. Jeżeli chodzi o sposoby zapobiegania różnym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to zapewne mamy świadomość, że zdrowy rozsądek w tym przypadku to podstawa do tego, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie powinniśmy robić niczego, co bezpośrednio może powodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy tym podobne. To my sami odpowiadamy za siebie, dlatego przy uprawianiu sportu pamiętajmy o tym i nie decydujmy się na niebezpieczne zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, czyli w szczególności dzieciom, które powinno się uczyć, że o zdrowie warto się troszczyć i swoje oraz innych życie szanować. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a wówczas niemiłe wypadki nie będą naszym udziałem. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko zapewniać nam odpowiednie samopoczucie, ale również powinien być w pełni bezpieczny, dlatego róbmy wszystko, by tak właśnie było.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-29 15:06:59
Tagi: narty, sport, rozsądek

Rozmaite formy aktywności ruchowej - ćwiczenia izolowane i trening nóg

Ćwiczenia fizyczne
Napisał: Mosman Council
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie wszyscy są świadomi tego, że aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania odpowiedniej wagi i zgrabnej sylwetki. Każdy rodzaj aktywności ruchowej ma swoich fanów. Szczególnie liczną grupę zwolenników mają treningi mające miejsce w klubach fitness i w siłowniach, które proponują bardzo różne rodzaje ćwiczeń. Jakie są ich typy, jakie cieszą się największym zainteresowaniem?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-21 13:06:02
Tagi: sport, nogi, treningi, ćwiczenia

Zanim kupisz sprzęt elektroniczny - sprawdź rankingi oraz testy wyrobu

Mała kamera
Napisał: Robert Scoble
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nim kupimy jakiś sprzęt elektroniczny, z pewnością musimy najpierw sprawdzić jego, dane parametry techniczne, i także opis działania. W Necie ogromną popularnością cieszą się dziś rankingi i testy artykułów, albowiem zawierają one ogromnie dokładny opis artykułu i jego funkcji. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czy interesujące nas kamery automobilowe lub głośniki przenośne do telefonu istotnie są godne zakupu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-15 14:06:05
Tagi: kamery, testy, kamera samochodowa, głośniki przenośne, głośnik do telefonu