DkPanc

Sport to zdrowie, ale niech będzie też bezpieczny!

Wiele osób jest miłośnikami sportu i nie ulega wątpliwości, że te szczególnie ekstremalne zagrażają naszemu życiu i zdrowi. Jeśli chodzi o sposoby zapobiegania najróżniejszym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to na pewno mamy świadomość, że zdrowy rozsądek w tym przypadku to podstawa do tego, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Nie należy robić niczego, co bezpośrednio może powodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za siebie, dlatego przy uprawianiu sportu pamiętajmy o tym i nie decydujmy się na ryzykowne zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, a więc w szczególności dzieciom, które należy uczyć, że o zdrowie należy się troszczyć i swoje oraz innych życie szanować. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a wówczas nieprzewidziane wypadki nie będą się nam przydarzać. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko zapewniać nam dobre samopoczucie, ale także powinien być dla nas bezpieczny, więc róbmy wszystko, aby tak właśnie było.

sportowcy
Napisał: Gabriel Porras
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez względu na to, którą dyscyplinę wybierzemy, zawsze na początku naszej przygody z konkretnym sportem dokładnie musimy się zapoznać z wszystkim tym, co wiąże się z bezpiecznym realizowaniem kolejnych czynności. I tak, np. naukę jazdy na nartach warto zacząć we współpracy z instruktorem, a nasze poczynania w basenie niech obserwuje ratownik. Bez tego ani rusz, bowiem niewłaściwe nawyki obrane na samym początku negatywnie wpływają na przyszłość. Warto również wiedzieć, że przed ostatecznym podjęciem decyzji o rozpoczęciu intensywnego uprawiania jakiejś dyscypliny, lekarz sportowy winien nas zbadać i ocenić, czy posiadamy konieczne predyspozycje do danego działania.


Zobacz również: RehabilitacjeOrg

rehabilitacja
Napisał: Ben Sutherland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwykle sami niechętnie myślimy o konsekwencjach swojego zaniedbania, stąd też dosyć rzadko można usłyszeć w radiu czy telewizji, iż ludzie bezmyślnie uprawiający sport doprowadzają się do stanu tak fatalnego, że nawet ciężko go sobie wyobrazić. Nie bądźmy obojętni na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jak najszybciej ubezpieczmy się, aby w razie nieoczekiwanego wypadku mieć zapewnioną kompleksową pomoc medyczną. Pamiętajmy, że rehabilitacja kręgosłupa, masaże lecznicze i inne - to wszystko drogie usługi, z których możemy zrezygnować dzięki temu, że będziemy bezpiecznie uprawiać sport.Powiązany artykuł - http://www.rehabilitacje.org/badanie-kierowcow

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-29 15:06:59
Tagi: narty, sport, rozsądek