DkPanc

Drony w natarciu - dziś jest to dostępne dla każdego

Bezzałogowe statki jeszcze parę lat temu były techniką zarezerwowaną jedynie dla wojska. I chociaż do dzisiaj najsporzej dronów trafia właśnie do wojska, ich popularność i ilość zastosowań pośród cywilów wzrasta niezmiernie szybko. Prędzej, aniżeli się spodziewano. Wedle szacunków cywilny rynek bezzałogowców wart jest kilkaset milionów dolarów. Wartość ta będzie szybko rosła, acz specjaliści są podzieleni w ocenie tempa wzrostu - można znaleźć przewidywania, jakie zakładają, że w ciągu dziesięciolecia rynek statków bezzałogowych wzrośnie nawet do pułapu kilkudziesięciu miliardów dolarów.

dron
Napisał: Ryan Dickey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tyczy się to wyłącznie przeznaczeń cywilnych, zaś do tego dodać należy także dynamicznie rosnący rynek dronów wojskowych. Rodzi się pytanie: skąd popularność tych urządzeń? Do czego rzeczywiście mogą przydać nam się latające bezzałogowce? Bezzałogowe statki konieczne są choćby tam, gdzie dzisiaj używamy helikopterów, przy czym są od nich zdecydowanie tańsze. Mało tego ceny tychże urządzeń, razem z ich prężnie rosnącą popularnością będą spadać, co dodatkowo powiększy ich biznesową atrakcyjność. Dronem o wiele łatwiej kierować, natomiast w powietrzu może utrzymać się nawet przez kilkanaście godzin.Stwarza to co niemiara potencjalnych zastosowań dla bezzałogowych statków – zarówno w opartym o ich użytkowanie w usługach bądź ratownictwie. Jednym z najpopularniejszych obszarów, w jakich korzysta się z dronów, jest fotografowanie terenów a także wydarzeń z lotu ptaka. Coraz modniejsze staje się utrwalanie z lotu ptaka przykładowo ślubów, dlatego fraza: sklep z dronami jest ogromnie często wyszukiwaną dziś frazą. Montowane na dronach aparaty mogą uwiecznić ceremonię w wysokiej rozdzielczości, pokazując ją z całkowicie innej perspektywy niż w przypadku tradycyjnej fotografii albo filmowania.

Nowoczesne modele takie jak Dron Inspire 1 (specyfikacja: http://www.dronlandia.pl/DJI-Inspire-1) są w stanie dźwignąć się na wysokość nawet kilkuset metrów, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie ogromnych obszarów i skupienie raczej na ogóle, niż na szczególe. Łatwo wyobrazić sobie, że możność zainstalowania na dronie kamery bądź aparatu otwiera wiele różnych drzwi – nie jedynie do stworzenia pamiątki z uroczystości. Jako że bezzałogowce mogą stanowić oko na tak rozległy teren oraz z łatwością docierać w z trudem dostępne miejsca, to oznacza też, iż mogą być doskonałym wsparciem dla ochrony obiektów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-11 15:34:54
Tagi: kamery, fotografowanie, drony