DkPanc

Jakie możliwości oferują obecnie programy telewizyjne publikowane w różnego rodzaju serwisach internetowych

Oglądając telewizor często sięga się po najróżniejsze programy, dzięki nim wie się, co będzie emitowane w najbliższych dniach. Wprawdzie wszystkie sieci satelitarne i kablowe jakieś programy oferują, jednak przeważnie korzystanie z nich nie jest wygodne. Całkiem niedawno jeszcze ogromnym zainteresowaniem cieszyły się programy w wersji papierowej, wydawane na tydzień naprzód. Nadal wiele osób je kupuje, szczególnie że są one taniutkie, jednak mają sporo wad.

dziecko przed telewizorem
Napisał: Sarah Joy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze nie posiadają często wszystkich dostępnych kanałów, których będzie nawet blisko 150, a oprócz tego ciężko się w nich szuka. A że aktualnie sieć internetowa oferuje w zasadzie wszystko, co jest potrzebne, to jest zrozumiałe, że od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite programy w serwisach internetowych. Co prawda będą one wymagać dostępu do internetu, lecz obecnie nie jest to żadnym problemem, a dają zupełnie inne możliwości niż tradycyjne gazetki, no i nie ma konieczności chodzenia do kiosku po kolejny numer.Spotykany bardzo często na stronach program TV ma podobny układ. Składa się z paska podręcznych linków, wyszukiwarki i sekcji prezentującej w pionowych kolumnach programy poszczególnych stacji. Równocześnie tego typy sekcji jest wyświetlanych kilka, i odpowiednimi przyciskami można je w łatwy sposób przewijać na kolejnekanały. Programy są wyświetlane od aktualnej godziny w taki sposób, że bardzo łatwo można zobaczyć, jak będą się czasowo rozkładać na dane godziny. Dla wielu internautów przydatne są przyciski do szybkiego wybierania.

Łatwo można zmienić wyświetlany program na jutrzejszy i z powrotem, oraz sprawdzić listę wszystkich możliwych kanałów. Jeśli ktoś będzie chciał czegoś więcej, to może skorzystać z zaawansowanej wyszukiwarki. W takiej wyszukiwarce można wybrać dzień programu, zakres godzin, wybrany kanał lub ich grupę. W rezultacie otrzyma się listę programów, jaką następnie można normalnie oglądać. Dobre programy zawierają także dokładne opisy filmów i programów, łącznie z wiekiem, od jakiego można daną rzecz oglądać.
Jeden z takich serwisów jest obecny pod tym adresem: tv.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-18 13:34:51
Tagi: programy, telewizor, gazetki, kanały