DkPanc

Pomocne vademecum. Serwis urządzeń komputerowych i urządzeń elektronicznych w naszym przedsiębiorstwie

To nieważne, czy prowadzimy pokaźne przedsiębiorstwo, czy małą firmę, jeżeli nie jesteśmy w gronie uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z konieczności stosowania kasy (w zależności od wypracowanego obrotu), powinniśmy prowadzić ewidencję sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej. Taka kasa, jako dodatkowy, szalenie potrzebny element wyposażenia przedsiębiorstwa, musi być poddawana przeglądowi regularnie.

serwis komputerowy
Napisał: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obligatoryjny przegląd kasy fiskalnej musi być przeprowadzony nie później niż 2 lata od ostatniego przeglądu (albo fiskalizacji kasy fiskalnej). Lecz są firmy serwisujące, jakie oferują opcję przeprowadzania przeglądu co rok i wygląda na to, że jest to możliwość tańsza od przeglądu dwuletniego. Należy pilnować daty przeglądu, bowiem jego niedotrzymanie traktowane jest jako niepoprawne prowadzenie księgi kasy co może skutkować obciążeniem kary za przewinienie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o której myśli się codziennie, przydatnym pomysłem jest przyklejenie na kasie fiskalnej naklejki z dokładną datą następnego przeglądu. Co więcej, spora część kas fiskalnych sygnalizuje obowiązkowy przegląd samodzielnie. Czasami również biuro serwisowe informuje telefonicznie, przez SMS lub przez e-mail właściciela kasy, iż kasa fiskalna powinna być poddana przeglądowi. Jeśli mamy również drukarkę fiskalną, którą należy przejrzeć, pomocny jest serwis komputerowy. Osoby serwisujące najczęściej naprawiają małe usterki na miejscu, ale jeśli będzie konieczność zabrania sprzętu na dłużej, istnieje szansa, iż serwis komputerowy będzie mógł wypożyczyć nam na ten czas urządzenie zastępcze. Oczywiście, sporo zależy od tego, czy pilnie potrzebujemy danej maszyny.Sprawdź też - kasy fiskalne leszno

kasa fiskalna
Jeżeli sprzętu mamy sporo, warto pomyśleć o jednym serwisancie, jaki będzie potrafił sprawdzić wszystkie naraz – kasę, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną albo komputer. Tym sposobem zaoszczędzimy czas i powierzymy nasz sprzęt jednej osobie, która przyjdzie do naszej firmy na dzień czy dwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-22 14:58:51
Tagi: Elektronika, obrót, serwisant