DkPanc

Jakim sposobem dobrać buty do biegania? Prezentujemy drogocenne wskazówki

Jedno z w najwyższym stopniu zasadniczych zapytań każdego początkującego biegacza to: "jakie buty należyte będą do biegania?". Sporo zależy też od tego, po jakim terenie będziemy mknąć i jaki tryb życia wiedliśmy do momentu, w jakim zdecydowaliśmy się podjąć ten szalenie brawurowy krok - czyli stawić czoło wyzwaniu, którym jest bieganie.


bieganie jako hobby
Napisał: Peter Mooney
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobre buty do biegania to takie, jakie podczas biegania nie będą nam dokuczać i zagwarantują nam wygodę użytkowania. Jeśli oczarujesz się komfortem już na początku tudzież stwierdzisz, że buty mają "to coś" - nie myśl za długo i bierz. To, które obuwie wyłonimy na początku naszej przygody z bieganiem, będzie w znacznym stopniu wpływało na nasze samopoczucie w ciągu treningu. Poprawnie dobrane buty do biegania umożliwią nam wygodę treningu, niższe ryzyko kontuzji, jakie niestety są powszechne u amatorów, zmniejszenie możliwego bólu które wynika z naszych słabości i przeszłych zaniedbań w sferze całościowej sprawności. Polecamy trekkingowe kije.

Wybieramy buty do biegania w zależności od podbicia, jakie posiadamy. Jeśli jest ono regularne, wybieraj buty z układami stabilizującymi - stability. Takie buty są kompozycją trzymania i tłumienia wstrząsów. Dla niskiego podbicia przeznaczone są te z systemami podtrzymującymi - motion-control. Są to buty wytrzymałe, kontrolujące manewr nóżki, buty o normalnym kształcie. Charakteryzują się trwałością i trochę większym ciężarem. Dla ostatniego, innymi słowy wysokiego podbicia firmy oferują buty do biegania z systemami amortyzującymi - cushioned. (Zobacz też kije nordic walking). Miękkie buty o giętkiej podeszwie (najczęściej z wkładkami amortyzującymi) i o nieznacznie zakrzywionym kształcie.

bieganie jako hobby
Napisał: Peter Mooney
Na podstawie: http://www.flickr.com
But amortyzujący pozwala stopie na niewymuszony ruch i broni ją przed wstrząsami sprawianymi uderzeniem o podłoże. Sporo możemy wywnioskować na podstawie prywatnych obserwacji, nie ma jednak nic lepszego niż fachowy sprzedawca, który ma dużą wiedzę na temat butów biegowych. W supermarketach specjalistycznych powinni pracować ludzie, jacy faktycznie znają się "na rzeczy". Wato więc dyskretnie dopytać się, czy ekspedient ma w ogóle coś wspólnego z bieganiem, dlatego że może szablonowo usiłować nas naciągnąć. Polecamy łyżwy figurowe

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-04 16:01:07
Tagi: obuwie, stability