DkPanc

W jaki sposób automatyka przemysłowa może przysłużyć się każdemu z nas? Jakie znajduje zastosowania?

Świat naprawdę błyskawicznie się rozwija, razem z nim inni są ludzie, przemysł, a także coraz to bardziej nowe interesujące zastosowania. W dzisiejszych czasach jesteśmy już w odmiennej epoce, przez dużą ilość znawców nazywanej Industry 4.0, to sprawia, że dokonuje się na naszych oczach czwarta rewolucja przemysłowa.
szybkozłączka
Napisał: connectors distribution box
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wiemy pierwszą rewolucją była ta która miała związek z mechanizacją produkcji, a to dzięki wprowadzeniu silników spalinowych. Następna miała związek z produkcją masową, wdrożono wtedy powszechnie elektryczność, trzecia zaś była dalszą automatyzacją, a to z powodu wdrożenia do przemysłu techniki cyfrowej. Czwarta zaś rewolucja, którą właśnie możemy obserwować, nazywana jest mianem Industry 4.0, tak więc zakłada integrację oraz automatyzację maszyn. Jej najważniejszym celem jest zmaksymalizowanie wydajności a także konkurencyjności przemysłu.Zmieniają się więc technologie oraz powstają nowe materiały, tworzone są najbardziej nowoczesne techniki, a ponadto pojawia się bardziej konkretna świadomość troski za środowisko naturalne. Rozwój w automatyzacji wymaga od każdego zatrudnionego posiadania nowych umiejętności, tak więc bardzo ważnym jest kształcenie młodych inżynierów. W tym kontekście wydaje się, że studia inżynierskie, szczególnie mające związek z automatyzacją zapewniają rzeczywiście idealną perspektywę na ciekawą i pewną pracę. Jednocześnie taki fachowiec powinien wiedzieć już więcej, nie tylko poznać wszelkie pojęcia oraz elementy automatyki przemysłowej, jak szybkozłączka, ale orientować się w najbardziej nowoczesnych zastosowaniach. Automatyzacja wymusza na nas stały rozwój, ponadto zmusza nas poprzez rozwój ekologicznej świadomości społeczeństw, żeby opracowywać proekologiczne rozwiązania. Nowy artykuł: złączka bezpieczna.


szybkozłączka
Napisał: connectors distribution box
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedno z takich rozwiązań to użycie inteligentnych domów. Jeszcze nie tak dawno wydawały się one zarezerwowane dla ludzi bogatych, ale okazuje się, iż część takich rozwiązań staje się już powoli standardem. Tego typu przykładem może być coraz częściej stosowanie czujników czadu. Systemy tego rodzaju umożliwiają więc nie tylko nadzór nad budynkiem, lecz również możliwość programowania, jaka pozwala na optymalizację stosowania energii. To jednocześnie tworzy możliwości dla młodych ludzi, jacy pragną się zająć automatyką przemysłową, poznali najważniejsze pojęcia, jak ustawnik, ale chcą tworzyć coś bardziej rewolucyjnego. Dla zainteresowanych:
odnośnik.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-04 13:40:34
Tagi: świat, technologie, systemy