DkPanc

Bujanie w przestworzach, czyli niecodzienne hobby

Jeśli zastanawiamy się, jak zagospodarować wolny czas, albo musimy jakoś rozładować stres w pracy i lubimy mocne doznaniaświetnym pomysłem jest wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?


Samolot
Napisał: CleftClips
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich lat notowany jest nieprzerwany wzrost ruchu lotniczego. Bardzo dobrze widać to po notowanych rekordach w liczbie pasażerów na większych portach lotniczych w Polsce. Coraz to większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Zatrzymajmy się teraz na lotnictwie amatorskim.

Staje się ono bardziej popularne, a przy tym dostępne nie tylko dla bardzo bogatych. Samoloty ultralekkie, gdyż to o nich mowa, stają się ostatnio coraz częstszym widokiem na niebie. Ich ceny zaczynają się już od około 50 tysięcy euro, a te używane dostępne są już nawet za 1/5 tej kwoty. Musimy jednak pamiętać, iż aby rozpocząć zabawę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw zainwestować w odpowiednie szkolenie lotnicze, którego koszt może wynosić nawet ośmiu tysięcy zł (sprawdź stronę Prezentokracja.pl). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu jest niewiele wyższy niż średniej klasy nowy samochód. Osoby, dla których powyższe kwoty wydają się za wysokie mogą pomyśleć o czymś podobnie fascynującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Wyskoczenie z samolotu lecącego na dużej wysokości powoduje niesamowity poziom adrenaliny i może być doskonałym pomysłem dla amatorów silnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Napisał: PEOSoldier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ceny takiej rozrywki są na poziomie zdecydowanie bardziej przystępnym nawet dla niezamożnych ludzi. Skoki w tandemie, czyli razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą to koszt około kilkuset złotych. By mieć możliwość skakania bez instruktora, potrzebne będzie szkolenie spadochronowe (przeczytaj więcej o szkoleniu spadochronowym). Tutaj cena osiąga już około 4-5 tysięcy złotych. Pomyślnie odbyte szkolenie spadochronowe toruje nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeśli postawimy na swobodne spadanie z wysokości, wtedy musimy rozważyć zakup własnego sprzętu. Za komplet potrzebnego ekwipunku należy wyłożyć minimum 10 000 zł., z czego najbardziej kosztowna jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Zwolennicy silnych doznań nie są skazani na nieustanne odkładanie swoich marzeń. Skok spadochronowy albo szkolenie lotnicze jest zaledwie na wyciągnięcie ręki i niekoniecznie musi oznaczać kolosalne koszty i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, gdy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 11:36:47
Tagi: samoloty, skok ze spadochronem, ruch lotniczy, lotnictwo amatorskie, skoki spadochronowe