DkPanc

Jak powinien wyglądać najbardziej istotny sprzęt survivalowca? Na co koniecznie zwróćmy uwagę przed wyprawą?

Sprzęt miłośnika survivalu to kategoria dość obszerna, czasem nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie może być dość różnorodne, w zależności od regionu geograficznego, do jakiego się wybieramy, ale także od klimatu oraz pory roku.


Niemniej, uniwersalnie jest z pewnością tak, że bagaż powinien być lekki, o nie za bardzo wielkich rozmiarach, zaś sprzęt i materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno oraz gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, bezproblemowe do przetransportowania. Przy zakupie tego rodzaju sprzętu zdecydowanie nie możemy kierować się modą, bo z jednej strony kupimy coś zupełnie nieprzydatnego, a z innej stracimy na to zbyt dużo pieniędzy.

nóż
Napisał: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
W rzeczywistości podstawowe prace na biwaku można zrobić szybciej, gdy mamy do wykorzystania scyzoryk, siekierkę, łopatkę oraz piłę drutową. Konieczna jest też karta survivalowa, ale o tym na pewno nie musimy przekonywać żadnego doświadczonego survivalowca. Niektórzy są zdecydowani na kupno, tak zwanych “noży przetrwania”, jednak to bardzo zły pomysł - wallet-ninja.eu/. Na przykład jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak wybierzemy się do Rosji i będziemy tam planowali biwakować mając przy sobie taki nóż, gdyż prawo tam jasno określa, że na każdy rodzaj broni powinniśmy mieć odpowiednie zezwolenie. Z pewnością konieczną częścią wyposażenia pozostaje scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, powinien być niczym nóż saperski, który ma nasze wojsko. Czemu takie ostrze? Otóż choćby z takiego powodu, iż normalna stal niszczy witaminy, które znajdują się w krojonych owocach oraz warzywach.


Choć jak wiadomo zalet jest większa ilość. Niezbędny jest jak najbardziej plecak, powinniśmy wybierać go bardzo starannie. Powinien być właściwie duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najlepiej zapakować w worki plastikowe w celu ochrony przed deszczem i kurzem. W części plecaka, która przylega do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, ciężkie na spodzie, natomiast na wierzchu te, jakie chcemy mieć pod ręką. W czasie podróży nie powinniśmy do kieszeni zewnętrznych wkładać cennych przedmiotów, natomiast plecak zamknąć należy na kłódkę. Poza tym zawsze warto mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najlepsza jest wielofunkcyjna karta przetrwania - zobacz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:02:49
Tagi: plecak, łopatka, scyzoryk