DkPanc

Joga pomaga niwelować negatywne skutki stresu a także przemęczenia

Joga zapobiega groźnym konsekwencjom wyczerpania i chronicznego napięcia
Joga pochodzi z Indii, gdzie uprawiana jest od około 2500 lat. To jeden z systemów filozoficznych, jaki zajmuje się związkiem między ciałem i duchem. W zachodnim świecie joga jest utożsamiana właściwie z ćwiczeniami fizycznymi i oddechowymi, ćwiczona jest przede wszystkim dla zdrowia. Poprawne praktykowanie asan wywołuje uwolnienie naprężeń, przynosi ulgę przy chronicznych bólach i kłopotach z kręgosłupem. Oddech staje się swobodny jak też równomierny, a ciało silniejsze i bardziej giętkie. Co więcej joga powiększa zdolność koncentracji, uwagi i panowania nad własnym umysłem. Osoby pragnące ćwiczyć jogę mogą wybierać między strategiami, w których priorytetem jest podniesienie siły, odporności oraz gibkości. Osoby zestresowane, które poszukują spokoju i relaksu, powinny z kolei zdecydować się na metody, w których ćwiczenia służą głównie relaksacji. Aby zacząć ćwiczyć jogę starczy praktycznie mata do jogi - akcesoria do jogi.


Większa część z odmian jogi uczy, w jaki sposób się zrelaksować, dlatego że ten odpoczynek, uciszenie jest też niezbędne, by zacząć w ogóle penetrować rzeczywistość.


Dla osób zestresowanych niezłym rozwiązaniem będzie joga praktykowana metodą ruch - oddech - relaks. Już dziś wpisz w przeglądarkę zwrot: mata do jogi cena.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-02 15:50:31