DkPanc

Warto nieść pomoc potrzebującym jest to tak proste.

Dzisiaj niesienie pomocy innym ludziom jest bardzo proste. Akcje pomocowe i działalność na rzecz ubogich, schorowanych czy pokrzywdzonych przez los osób przestały być domeną kilku pasjonatów, ale na stałe wpisały się w naszą świadomość.


Charytatywna Parada Mikołajowa
Na podstawie: http://www.naratunek.org
Na zmianę tego stanu rzeczy wpłynął łańcuch faktów. Najbardziej znaczącym spośród nich okazał się rozkwit nowoczesnych mediów, a w szczególności Internetu.
Medium to pozwoliło na skuteczne upowszechnianie wiadomości dotyczących prowadzonych zbiórek środków i przedsięwzięć prospołecznych. Przy pomocy Internetu różne zrzeszenia wyszukują również wolontariuszy i patronów dla swoich działań. Sieć uzmysłowiła użytkownikom skalę ludzkiego cierpienia i dała im narzędzia do walki z tymi problemami. Bankowość on-line znacząco uprościła regularne finansowe wspomaganie bliskich naszemu sercu fundacji. Pomagać możemy nawet wchodząc na specjalne witryny komercyjne, których właściciele przelewają konkretne sumy pieniędzy na szczytny cel w nagrodę za wizyty użytkowników - naratunek.org/pomoz-teraz/przekaz-1/.


1% podatku
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym szybkim sposobem niesienia pomocy jest przekazywanie 1% podatku wybranej przez nas osobie. Aby tego dokonać należy umieścić nazwę oraz specjalny numer KRS danej jednostki na druku składanego PIT-a. 1% jako metoda czynienia dobra jest względnie nowa, ale już zdążyła zyskać rzesze sympatyków, którzy z pełną świadomością kierują cząstkę odprowadzanego podatku do konkretnej fundacji. Chociaż 1% wydaje się być niewiele znaczącą sumą, przekazany przez setki ludzi zdziała cuda. Jednym procentem możemy wspierać różnorodne cele: fundacje zbierające środki dla chorych i kalekich dzieci, organizacje wspomagające zdolną młodzież z biednych rodzin, azyle dla bezdomnych zwierząt czy też instytucje kulturalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 12:45:11
Tagi: rodzina, fundacja, pomoc