DkPanc

W jaki sposób samemu zrobić zagłówek do łóżka? Poznaj wartościowe porady

Wygląd pokojów może nam się znudzić - nie tylko salonu, lecz także sypialni. To w tym miejscu bowiem każdej nocy idziemy spać, wstajemy i na nowo szykujemy się do pracy lub szkoły, więc szybko przyzwyczajamy się do jej wyglądu i z upływem czasu może przestać się nam podobać. Niekiedy nie potrzeba wiele, aby ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jak samodzielnie stworzyć niniejszy zagłówek, aby spełniał swoje zadanie oraz efektownie wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka
Napisał: http://www.homespothq.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się we wszystkie konieczne elementy. Należą do nich rama z drewna, którą zrobisz z solidnych desek, wiertarka, gąbka tapicerska, mocny klej i materiał, którego chcemy użyć. Przyda się też zszywacz do materiałów, najlepiej stolarski, który znakomicie przytwierdzi tkaninę do drewnianej ramy. By była odpowiedniej wielkości, należy precyzyjnie wymierzyć łóżko. Zrobioną ramę obkleja się gąbką, która musi idealnie do niej przylegać – warto jest zadbać o detale, wyłącznie wtedy zagłówek będzie prezentować się naprawdę ładnie, niczym z profesjonalnego sklepu z tego typu asortymentem http://wezglowia.pl/produkty/pufy.html.

W kolejnym kroku powlekamy gąbkę kupionym uprzednio materiałem. Najlepiej jest go położyć na czystej podłodze, zaś na nim ulokować ramę z gąbką – wtedy właściwe nałożenie tkaniny nie przysporzy żadnego kłopotu. Tkaninę trzeba solidnie przytwierdzić, aby nic się nie fałdowało, inaczej nie będzie prezentować się ładnie. Można także użyć kleju, jeżeli uznamy, iż nie możemy sobie bez niego poradzić. Potem już jedynie przymocowujemy zrobiony zagłówek do ściany, najlepiej za pomocą specjalnej szyny mocującej, która jest do tego najprostszym sposobem. Gdy skończymy, zostaje nam już tylko podziwiać efekty wykonanej pracy.


Jeżeli wybierzesz tapicerowane zagłówki, możesz także przemyśleć ławeczki tapicerowane. Idealnie wyglądają postawione przed łóżkiem. Można na nich położyć np. książki lub koc, którym przykrywamy pościel. W przypadku, gdy wyposażone są w skrzynie, można do nich chować poduszki oraz kołdrę, aby nie przeszkadzały w ciągu dnia. Takie ławeczki, jeśli tylko są odpowiednio wykonane, mogą być naprawdę efektowne i razem z zagłówkiem zmienić aranżację w naszej sypialni.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-12 16:00:01
Tagi: sypialnia, poradnik, łóżka, tapicerowanie