DkPanc

Kim jest trener personalny, jakiego typu ma kompetencje? Czy warto nim zostać, czy jest to łatwe?

Może i zawód trenera indywidualnego wydaje się aktualnie wielu osobom dosyć dziwaczny, lecz staje się on coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób więc ma plany, aby zacząć współpracę z trenerem albo samemu planuje wykonywać taki zawód. Na czym polega taka praca i czy możemy zostać takim trenerem? Tego typu fachowiec jednorazowo współpracuje jedynie z jedną osobą naraz, mocno angażuje się w jej rozwój, planuje więc jej dietę, tworzy ćwiczenia i nadzoruje ich wykonywanie.

trener
Napisał: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takim zadaniem jest wsparcie klienta w uzyskaniu jakichś określonych celów, przykładowo może to być zrzucenie kilku kilogramów albo wymodelowanie sylwetki. Klient jest w stanie przy tym dobierać przykładowo trening instruktażowy albo regularne treningi ze wsparciem instruktora. Pierwsza z możliwości to spotkania w trakcie którego trener indywidualny Warszawa (www.treningi-warszawa.pl) informuje klienta, jakiego typu ćwiczenia powinien wykonywać. Ćwiczenia takie jednak robi on przez cały czas samodzielnie. Kolejna opcja ma tego rodzaju zaletę, że nadzór instruktora zmusza nad do najlepszego wykonywania zaleceń, dzięki czemu rezultaty będą szybsze i bardziej wyraźne. Troszczy się on też o poprawne ich wykonywanie, jest to niezwykle niezbędna kwestia, ponieważ niedobra gimnastyka może doprowadzić do kłopotów zdrowotnych. Paca tego rodzaju jest dość miła, możemy bowiem trenować w mieszkaniu, na siłowni lub na powietrzu. Rzeczywistą furorę natomiast robią ostatnio e-treningi, czyli szkolenia oferowane przez internet. Jednakowoż nic nie zastąpi bezpośredniej relacji ze specjalistą. Jest bardzo dużo miejsc, w jakich można spotkać się z tego typu osobą jak trener indywidualny Warszawa (http://treningi-warszawa.pl).siłownia
Napisał: Residorm Öğrenci Yurdu
Na podstawie: http://www.flickr.com
By zostać trenerem indywidualnym nie trzeba ukończyć żadnej szkoły, chociaż istnieje wiele kursów, natomiast niektóre uczelnie gwarantują także doszkalające sportowców kierunki, jakie są coraz bardziej powszechne. Najbardziej istotne są jednakże praktyka oraz wiedza, jednocześnie dobry trener powinien mieć też świetny kontakt z ludźmi a także znać się na psychice. W innym razie będzie mu ciężko zmotywować innych do pracy. Trzeba o tym pamiętać, kiedy w planach mamy bycie trenerem personalnym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-17 09:40:56
Tagi: ćwiczenia, kontakt, zawód