DkPanc

Pomysłowe style podróżowania. Przedstawiamy sprytne sposoby dla oszczędnych

Jeśli mamy ochotę zaliczyć jeszcze jakieś wycieczki 2016 r. może być dla nas udany, ponieważ sporo biur podróży już ogłasza tanie oferty zagraniczne na październik i listopad.


chorwacja
Na podstawie: pixabay.com


Przy wczasach krajowych nie liczymy na zbyt wiele promocji – koniec sezonu letniego oznacza lekką obniżkę cen, lecz na krótko – zaraz bowiem zaczyna się sezon zimowy - Sylwester i ferie. Lecz wiele osób planuje wczasy organizowane na własną rękę, a nie przez biuro podróży.
Zwykle dobrze jest rozpocząć od wybrania rejonu Polski lub świata i wymyślenia planu. Najważniejsze zagadnienia to: co mamy w planie zobaczyć, co przeżyć, jakie przystanki zrobić sobie w drodze. Później przychodzi kolej na wybór noclegów, jakie można wynaleźć za rozsądną cenę. Jeżeli tylko mamy auto z klimatyzacją i całkiem pojemnym bagażnikiem – mamy już wszystko. Na wczasach trudno zaoszczędzić, bo w końcu mają być przyjemnością, lecz niektórzy uwielbiają samą świadomość, iż możemy wydać mniej pieniędzy niż na wycieczce zorganizowanej przez biuro podróży- sprawdź biuro podróży. Szczególnie, gdy preferujemy styl: dużo zwiedzania, jeszcze więcej przeżyć i naładować akumulatory na świeżym powietrzu bez kontaktu z tłumem rodaków. Czasem nie opłaca się jechać samochodem pod drogę na szlak, jeśli parking jest płatny, bo okolicznym busem będzie korzystniej. Oglądając miasta i małe miejscowości nie trzeba parkować tuż pod zamkiem, lecz na przykład w bocznej ulicy i dojść kawałek na nogach.


Kiedy poszukujemy atrakcyjnych okazji i pragniemy trochę wzbogacić o zwiedzanie nasze krajoznawcze wycieczki 2016 zobacz fakty rok gwarantuje nam całkiem dużo możliwości. Warto przejrzeć strony www szybciej w poszukiwaniu okazji, bo bywają dni, gdy wejście do skansenu jest darmowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-29 10:32:51
Tagi: park, wczasy, plan, możliwości