DkPanc

Jak wygląda okres przygotowań weselnych, z jakich powodów należy postawić na profesjonalnego fotografa.

W czasie weselnych przygotowań należy myśleć o załatwieniu wielu różnych spraw. Są oczywiście szczęśliwcy, którzy mogą zatrudnić profesjonalistów którzy się wszystkim zajmą, ale w zdecydowanej większości ślubów i tak całością zajmują się narzeczeni i najbliższa rodzina.

A do zorganizowania jest dużo, bo i trzeba pomyśleć o odpowiedniej sali weselnej, i zamówić orkiestrę lub dj-a do grania, no i oczywiście pamiętać też trzeba o pięknej weselnej sukni i garniturze. Te wymienione wcześniej rzeczy to jedynie niektóre wśród tych, o których nie można zapomnieć. Wiele z tych spraw zacząć wręcz trzeba nawet półtorej roku przed terminem wesela, bo przykładowo najbardziej popularne weselne sale mają tak długie terminy, analogicznie będzie z dobrymi muzykami. A zorganizowanie wszystkiego tak, żeby mieć to, co się chce jest jeszcze trudniejsze i niekiedy wymaga jeszcze dłuższego czasu czekania. Zwłaszcza jeżeli do kompletu chce się mieć jeszcze profesjonalnego fotografa, który utrwali na fotografiach i filmie przebieg uroczystości.Portfolio: http://nikodempietras.pl/

ślub
Napisał: Valerie Hinojosa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektóre osoby rezygnują z wynajmowania fotografa, na przykład twierdząc, że nie będą musiały ponosić takich kosztów, a fotografie wykona im któryś z uczestników uroczystości. W pewnym sensie trochę w tym racji jest, lecz trzeba się liczyć z tym, że może tych zdjęć być niewiele. Zatrudnionego fotografa interesują tylko i wyłącznie zdjęcia ślubne wielkopolska, on jest wtedy w pracy i skupia się na tym, aby wykonać ją jak najlepiej.

Natomiast jeżeli zdjęcia będą robić weselnicy, to równolegle biorą oni udział w najróżniejszych zabawach, bawią się i konwersują z rodziną, więc siłą rzeczy nie będą mogli przeznaczyć na zdjęcia tak dużą ilość czasu, jak profesjonalny fotograf. Oprócz tego duże znaczenie ma także jakość ujęć. Jeśli za fotografowanie weźmie się przypadkowa osoba, z nie najlepszym aparatem, to raczej nie można się spodziewać jakiejś oszałamiającej jakości. W przypadku fotografa sytuacja jest zupełnie inna, od niego wręcz należy wymagać, żeby wszystkie ujęcia były odpowiedniej jakości, znalezienie dobrej osoby z pewnością taką gwarancję daje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-31 11:04:50
Tagi: garnitur, fotograf