DkPanc

Zbilansowana dieta dla kulturysty podstawą dobrego treningu

Rozwijanie sylwetki to rodzaj aktywności praktykowany przez setki tysięcy kobiet oraz mężczyzn nie tylko w czasie letnim – chociaż to właśnie wtedy procent nowych kulturystów wyjątkowo się zwiększa.


Osiągnięcie zadowalających rezultatów treningowych zależy nie tylko od reżimu treningowego, ale przede wszystkim od dobrze dostosowanej diety. Każdy człowiek ma odmienne predyspozycje organizmu, które uzależniają widoczność rezultatów treningów. Do grupy kulturystów, którzy powinni przywiązywać wyjątkową uwagę co do powszechnej diety znajdują się endomorficy. Dieta dla endomorfika to reżim, który trzeba utrzymywać przez cały czas w przeciwnym wypadku nawet chwilowe uchybienie od planu żywieniowego błyskawicznie odbije się na sylwetce. Czemu? Endomorficy cechują się szeroką budową kośćca, który pokryty jest sporą ilością mięśni – jednak całość jest osłonięta większym niż u innych osób poziomem tłuszczu. W praktyce znaczy, że endomorficy bez problemu są zdolni przybrać na wadze. Dieta dla endomorfika, nie tylko udającego się na siłownię to nie potencjalna opcja, ale codzienny mus. Jeśli zaliczamy się do tej kategorii osób to odszukanie sprawdzonego dietetyka będzie stanowić punkt wyjścia dla wszystkich dalszych działań – również treningowych. Regularne treningi wzbogacone zbilansowaną dietą wyznaczoną przez lekarza przełożą się nie tylko na lepsze rezultaty treningowe, ale również na ogólny stan organizmu.
odżywki białkowe
Napisał: sunriseOdyssey
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wielu ćwiczących dla nabrania w szybkim tempie masy zażywa różnorodne odżywki białkowe. Dla endomorfika nie jest to opcja, ponieważ rozchwiania wynikające z przemiany materii, powiększą masę efektywniej niż najlepsze odżywki białkowe znajdujące się na rynku - http://.budujmase.pl/


Dieta to fundament dla każdego ćwiczącego, zadzierzgnięcie rekomendacji wśród lekarzy jak i innych trenujących pozwoli na lepsze stworzenie idealnego schematu jedzenia, którego dodatnimi skutkami będzie można błyskawicznie się cieszyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-17 09:34:36
Tagi: gra, ćwiczeń, wyniki, okres