DkPanc

Coś dla akustyków

Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak niedostępne jak kiedyś. W poniższym tekście zaprezentujemy Ci najprostszy sposób na stworzenie całego systemu studyjnego który bez zarzutu sprawdzi się zarówno podczas rejestracji nagrań jak i późniejszej postrodukcji czy też produkcji muzyki
Podstawą do pracy w tym studiu nagraniowym będzie laptop wyposażony w odpowiednie oprogramowanie, to do tej jednostki będziemy podłączać kolejny oprzyrządowanie, także aż do niego będzie trafiał dźwięk nad którym później będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość nowoczesnych laptopów ze średniej półki wyposażonych w znaczące dyski, szybkie, wielordzeniowe mikroprocesory oraz odpowiednią ilość pamięci RAM są w stanie z powodzeniem pomóc nam w charakterze stacje robocze.


Kiedy podejmiemy już decyzję z jakiego oprogramowania będziemy się wspomagać
profesjonalne studio nagrań
Napisał: Audio Mix House
Na podstawie: http://www.flickr.com
, przyjdzie pora aby wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Zaczniemy od samego interfejsu audio - inaczej mówiąc karty muzycznej skonstruowanej do rejestracji audio i pracy nad nim. Jeśli mamy już sprzęt to należy wyposażyć się w narzędzia za pomocą których będziemy do niego wprowadzać audio.


Bazowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] pojemnościowy oraz klawisze. Klawiaturę sterującą tak samo jak dobry mikrofon wybieramy według naszego portfela. Gdy jesteście przyzwyczajeni do gry na pianinie warto rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych i mechanizm młoteczkowy aktywny tak aby jak najbardziej formować grę na pianinie. Skoro możemy już tworzyć i rejestrować to warto teraz pomyśleć nad drugim etapem produkcji czyli postprodukcją.
Bardzo ważnym narzędziem do tego celu jest odsłuch lub słuchawki. Najlepszym pomysłem będą dobre monitory studyjne, czyli zestawy głośnikowe (gotowe miejsce do pracy uzyskasz w studiu nagraniowym z centrum Bielsko-Białej) które są skonstruowane naumyślnie dla zapewnienia odpowiedniej jakości dźwięku który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były zniekształcane. Oznacza to, że monitory studyjne nie będą grały tak „pięknie" jak kolumny od wieży ale będą grały liniowo dzięki temu materiał który na nich wykreujemy będzie dobiegał tak samo, niezależnie od warunków w których potem będzie odtwarzany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 14:17:11
Tagi: komputer, klawiatura, słuchawki, dźwięk, audio, sprzęt, kolumny, muzyki, dźwięku, studyjnego, obróbki, fonii, dźwiękiem, odsłuch