DkPanc

Dlaczego gry planszowe wracają z powrotem do łask, jakie ich odmiany są obecnie najpopularniejsze.

W pewnym momencie zaczynało się wydawać, że wszelakie formy zabawy i rozrywki zamykają się w elektronicznych pudełkach z ekranami. Faktycznie popularność smartfonów, tabletów, laptopów i wielu innych tego typu sprzętów jest naprawdę duża, a jeżeli już ktoś posiada taki sprzęt, to zapewne wykorzysta go też do tego, żeby trochę pograć. Coraz bardziej do lamusa odchodziły książki papierowe, ale też najróżniejsze planszówki. I kiedy wszyscy rozgłaszali już koniec tego typy rozrywki, to okazało się nagle, że wiele osób jednak chce grać w planszówki, co więcej, cały czas pojawią się nowe, jeszcze bardziej ciekawe produkcje.
panorama - muzyka
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno dużą zasługę w tym wszystkim miał i w dalszym ciągu ma ma internet. Przede wszystkim istotna jest informacja, na wielu stronach gracze piszą recenzje i opinie na temat konkretnych gier i wymieniają poglądy, co później zachęca innych do kupna - http://groteka44.pl/. Znacznie prościej będzie też zakupić najnowsze produkcje, wystarczy znaleźć odpowiedni sklep z grami planszowymi, złożyć w nim zamówienie i za kilka dni cieszyć się nową przygodą z przyjaciółmi lub rodziną.

A przy obecnych grach można się nie tylko rewelacyjnie bawić spędzając długie godziny przy planszy. Gry planszowe strategiczne również uczą wielu przydatnych umiejętności. Przede wszystkim wymagają logicznego myślenia, opracowywania strategii, a niekiedy także współdziałania w grupie. Umiejętności te bardzo się przydają w życiu, więc na przykład granie razem z dziećmi doskonale wpływa na rozwój ich cech. Są także gry wymagające refleksu i spostrzegawczości, a także takie, przy jakich będą się liczyć umiejętności manualne. Różnorodnych gier jest na rynku tak dużo, że każdy bez żadnego problemu powinien coś pasującego dla siebie znaleźć. Zakupić coś można na krótką partyjkę podczas czekania na kolację, a można zaplanować długą, wielogodzinną rozrywkę (http://groteka44.pl/category/gry-planszowe-i-towarzyskie-strategiczne).


muzyka - landszaft
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podczas wyboru warto się kierować recenzjami i opiniami innych graczy, ponieważ naprawdę sporo one powiedzą o danej grze. W ostatnim czasie w zasadzie na bieżąco ukazują się u nas najnowsze produkcje, więc możliwości będzie faktycznie dużo - http://www.groteka44.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 14:38:04
Tagi: gracze, sprzęt